Duurzaamheid en Natuur

Amstellanddag 2025 – 500 Jaar Waterbeheer in de Schijnwerpers
Rubrieken: Duurzaamheid en Natuur, Nieuws
Gepubliceerd:
Laatste update:
Amstelland viert op zondag 1 juni 2025 een bijzonder jubileum tijdens de jaarlijkse Amstellanddag: het georganiseerde waterbeheer bestaat 500 jaar. Een indrukwekkend mijlpaal in een regio waar water een centrale rol speelt – van de Amstel en de polderlandschappen tot het ingenieuze netwerk van sloten, gemalen en dijken dat ons dagelijks droge voeten bezorgt.
Met het thema ‘500 Jaar Waterbeheer’ staat deze zestiende editie volledig in het teken van water: het verleden, het heden en de toekomst ervan. Stichting Beschermers Amstelland organiseert deze dag in samenwerking met het waterschap Amstel, Gooi en Vecht, Waternet, en in aansluiting op de ‘Waterverhalen’ in het kader van 750 jaar Amsterdam.
De officiële opening vindt plaats om 10.30 uur op buitenplaats Wester-Amstel en wordt verricht door niemand minder dan voormalig deltacommissaris Peter Glas, expert op het gebied van waterveiligheid en klimaatadaptatie.
Bezoekers kunnen op ruim 50 unieke locaties in het Amstelland terecht voor een gevarieerd programma met informatie, rondleidingen, workshops en kinderactiviteiten. Van historische kerken en boerderijen tot kunstlocaties en kinderboerderijen: overal staat water centraal. In de polder worden interactieve installaties geplaatst waar bezoekers zélf proefjes kunnen doen. Hoe zuiver is ons water eigenlijk? Hoe werkt een gemaal? En hoe diep ligt het NAP?
De Amstellanddag is een uitgelezen kans om te ontdekken hoe het landschap ons dagelijks leven beïnvloedt en hoe we met slim waterbeheer samen bouwen aan een duurzame toekomst.
Meer informatie, het volledige programma en het Amstellandboekje zijn beschikbaar via:
Amstellandboekje met activiteiten + kaartje https://www.beschermersamstell...
Foto schermafbeelding