
Burgemeester Poppens werkt mee aan plaatsing Stolpersteine in Amstelveen
Gepubliceerd:
Laatste update:
Auteur: Gemeente
Op basis van aanvullende gesprekken met en nieuwe invalshoeken van diverse inwoners en organisaties, ook vanuit de Joodse gemeenschap, heeft de gemeente besloten om voortaan mee te werken aan verzoeken tot het als individuele herdenkingstekens in Amstelveen.
Daarom gaat burgemeester Poppens op korte termijn in gesprek met de aanvrager en een vertegenwoordiger van stichting Stolpersteine over de plaatsing van Stolpersteine in Amstelveen. De gemeente en de aanvrager zijn het erover eens dat het belangrijk is om de Joodse inwoners uit Amstelveen, die omkwamen in de Tweede wereldoorlog, te herdenken op een wijze die recht doet aan het grote onrecht en leed dat hen is aangedaan.
In 2015 koos Amstelveen voor een gezamenlijke manier van herdenken waarin zonder onderscheid alle 166 omgekomen Amstelveense Joden een plek krijgen en worden genoemd. Daarvoor is in september 2020 het Joods Herdenkingsmonument onthuld met daarop alle 166 namen. Deze gezamenlijke manier van herdenken blijft ongewijzigd, maar naast deze collectieve manier van herdenken wil de gemeente ruimte bieden aan individuele vormen van herdenken met Stolpersteine in de openbare ruimte.
Artikel Parool 11 januari: "Amstelveen wil geen struikelsteentjes, tot woede van nabestaanden"