mijn Amstelveen
maandag 15 december 2025
  • Nieuws
  • Maatschappij
  • Verhalen en Beelden
  • Duurzaamheid en Natuur
  • Wijknieuws
  • Verkeer en Mobiliteit
  • Sport
  • Vrouwencirkel Amstelveen
  • Rondje Kunst Keizer Karelpark
Files

Docu Een Goed Begin – Bevallen in Nederland

21 januari 2025
19:30 - 22:20
Locatie: Cinema Amstelveen

Dinsdag 21 januari 2025 19.30 wordt de documentaire Een Goed Begin – Bevallen in Nederland incl. inleiding en nagesprek vertoond in Cinema Amstelveen. Zes ervaren geboortezorg professionals schetsen een krachtig maar ook kwetsbaar beeld van de Nederlandse bevalcultuur

Zes ervaren geboortezorg professionals schetsen een krachtig maar ook kwetsbaar beeld van de Nederlandse bevalcultuur die onder grote druk staat door een tijdgeest van medicalisering, marktwerking en de drang van de moderne mens naar controle.

De keuzevrijheid van zwangere vrouwen om veilig thuis te kunnen bevallen, staat hierdoor op het spel. Hoe waardevol en uitzonderlijk onze geboortezorg is, blijkt uit hun indringende verhalen over het overweldigende van elke geboorte, over het belang van een bekend gezicht bij de baring -thuis en in het ziekenhuis, over de functie van pijn en de gevolgen van trauma, armoede en racisme.
De documentaire is daardoor ook een reflectie op onze maatschappij en kernwaarden als vertrouwen en zelfbeschikkingsrecht.

Op dinsdag 21 januari start de avond om 19:30 uur met een lezing van Ank de Jonge, Professor in Midwifery Science, in de zaal. Thema: Bekend maakt bemind, het belang van goede relaties in de geboortezorg. Het nagesprek is met Ank de Jonge en de makers van de docu. Inleiding & nagesprek alléén op dinsdag 21 januari.

Donderdag 23 januari wordt alleen de documentaire vertoond. De docu wordt ondertiteld in het Engels, de nleiding en het nagesprek zijn in het Nederlands.

Quotes van bezoekers

"Sterke documentaire. Zeker gezien de maatschappelijke veranderingen, mooi om de Nederlandse geboortezorg van zoveel kanten te belichten." -Kim, moeder van drie

"Ik was ontroerd en erg onder de indruk. Wat een goed verteld verhaal!" -Hans, vader van een tweeling

"Heel mooi gemaakt! Omdat het een waardevol inzicht geeft in dat kostbare wat we hier in Nederland hebben. Ook de foto's en de muziek; prachtig!" -Karin, verloskundige Amsterdam.

Door: Diny Bonestroo

Ga terug

Volg ons

Kopij voor UITagenda

UitAgenda Amstelveen

15 december 2025 16:00 - 17:00

Wandelgroep vanuit Buurtkamer KKP
Elwin Lindeman

15 december 2025 14:00 - 16:00

Stitch 'n Bitch in Villa Randwijck
Villa Randwijck

15 december 2025 09:00 - 17:00

DIS | CONNECTIE nieuwe tentoonstelling in Paviljoen Welgelegen
Provincie NH

Volledige UitAgenda
  • Bankras Kostverloren
  • Bovenkerk
  • Buitengebied Amstelveen
  • Elsrijk
  • Groenelaan
  • Keizer Karelpark
  • Nes a/d Amstel
  • Oude dorp
  • Patrimonium
  • Randwijck
  • Stadshart
  • Uilenstede Kronenburg
  • Waardhuizen Middenhoven
  • Westwijk
  • Amstelveen breed
  • Regio breed
Winter en Kerstfairs
IJsbaan Amstelveen

Rubrieken

  • Nieuws
  • Maatschappij
  • Verhalen en Beelden
  • Duurzaamheid en Natuur
  • Wijknieuws
  • Verkeer en Mobiliteit
  • Sport
Rondje Kunst Keizer Karelpark
Conchita Willems
Vrouwencirkel Amstelveen
Buurtkamers KKP
YOUTUBE MijnAMSTELVEEN

Menu

  • Advertorials
  • Over Stichting MijnAmstelveen
  • Berichten insturen
  • Contact
  • Wie en Wat is MijnAmstelveen
  • Word Sponsor van MijnAmstelveen
  • MijnAmstelveen ANBI
  • Disclaimer
Activiteiten in Amstelveen
Visit Amstelveen
Kerstvieringen&Concerten

Deel deze pagina

  • Share
  • Share
  • Share
  • Pin

Hoofdsponsor

Sponsors

Poppodium P60
mijn Amstelveen

© 2025 mijn Amstelveen