mijn Amstelveen
zaterdag 7 februari 2026
  • Nieuws
  • Maatschappij
  • Verhalen en Beelden
  • Wijknieuws
  • Duurzaamheid en Natuur
  • Verkeer en Mobiliteit
  • Sport
  • Vrouwencirkel Amstelveen
  • Rondje Kunst Keizer Karelpark
  • Lijsttrekkers Amstelveen
Files

Fong-Leng & Fans in museum JAN: 60 years of Fashion & Fame

7 februari 2026
11:00 - 17:00
Locatie: Museum JAN

Museum JAN presenteert Fong-Leng & Fans - 60 years of Fashion & Fame, een tentoonstelling over de invloed en betekenis van de kleurrijke, multidisciplinaire modeontwerper en kunstenaar Fong-Leng. Al 60 jaar een unieke speler in de Nederlandse mode- en designwereld, die tot op de dag van vandaag andere jonge makers voortbrengt en inspireert.

Fans van haar extravagante creaties
Fong-Leng (1937) is in binnen- en buitenland beroemd om haar flamboyante outfits: jurken en jassen van leer, zijde en bont met applicator van exotische dieren en planten. In de jaren 1970 werd ze populair met haar extravagante creaties, die gedragen werden door beroemdheden als Mathilde Willink en zangeres Kate Bush. Haar onderscheidende werk en persoonlijkheid hebben geleid tot een grote schare 'fans' en zijn - zelfs 60 jaar later - nog steeds een bron van inspiratie. In deze tentoonstelling geeft Museum JAN deze bewonderaars de kans om de kracht en uniciteit van haar werk en haar plaats in het Nederlandse modelandschap te laten zien.

Inspiratiebron voor huidige modeontwerpers
Fong-Leng is ook een belangrijke inspiratiebron geweest voor hedendaagse modeontwerpers als Ronald van der Kemp (RVDK), Bas Kosters en Mattijs van Bergen, die hebben aangegeven beïnvloed te zijn door aspecten als haar materiaalkeuze, kleuren en kenmerkende stijl. Bij jongere couturiers en modeontwerpers als Tess van Zalinge en David Laport vertoont de liefde voor vakmanschap en plooien duidelijke parallellen met het werk van Fong-Leng. Ook modelabel Atelier Reservé, dat mode maakt voor een breed en divers publiek, gaat qua thema, inspiratie en kleurgebruik een mooie dialoog aan met het werk van Fong-Leng. In deze tentoonstelling worden ontwerpen van al deze ontwerpers getoond naast het werk van Fong-Leng om de tijdloze relevantie van haar uitbundige stijl visueel te benadrukken. Dit is vooral interessant in een tijd waarin identiteit en de uitdrukking daarvan in kleding een actueel onderwerp is in het maatschappelijk debat.

Nieuwe textielschilderijen in reconstructie van haar woonkamer
Tot op de dag van vandaag blijft Fong-Leng productief en creëert ze wandobjecten van materialen als leer, suède, zijde en bont. Haar kenmerkende signatuur is duidelijk te zien, met veel exotische dierenfiguren. Haar Chinese achtergrond speelt hierbij een belangrijke rol. Speciaal voor de tentoonstelling in Museum JAN wordt een deel van haar fantasierijke, kleurrijke wereld gereconstrueerd. Bezoekers kunnen haar woonkamer binnenstappen, waar nieuwe textielschilderijen te zien zullen zijn die nog niet eerder aan het publiek getoond zijn.

  • Expositie duurt tot en met Maandag 6 april 2026.
  • Museum JAN Dorpsstraat 50 Amstelveen 1182 JENederland (kaart)

Door: Museum JAN

Ga terug

Volg ons

Kopij voor UITagenda

UitAgenda Amstelveen

7 februari 2026 10:00 - 13:30

Repaircafé in wijkcentrum De Meent
De Meent

7 februari 2026 15:00 - 16:00

Parkinson(isme) Café Dansfeest in Noorddamcentrum
Parkinsoncafé

7 februari 2026 13:30 - 14:30

Portuguese storytelling | 2-6 jaar in Bieb Stadshart
Bieb

Volledige UitAgenda
  • Bankras Kostverloren
  • Bovenkerk
  • Buitengebied Amstelveen
  • Elsrijk
  • Groenelaan
  • Keizer Karelpark
  • Nes a/d Amstel
  • Oude dorp
  • Patrimonium
  • Randwijck
  • Stadshart
  • Uilenstede Kronenburg
  • Waardhuizen Middenhoven
  • Westwijk
  • Amstelveen breed
  • Regio breed
Keizer Karelpark viert 100 jaar – vier mee!
Lijsttrekkers Amstelveen
Gemeenteraadsverkiezingen

Rubrieken

  • Nieuws
  • Maatschappij
  • Verhalen en Beelden
  • Wijknieuws
  • Duurzaamheid en Natuur
  • Verkeer en Mobiliteit
  • Sport
Rondje Kunst Keizer Karelpark
Conchita Willems
Vrouwencirkel Amstelveen
Buurtkamers KKP
YOUTUBE MijnAMSTELVEEN

Menu

  • Advertorials
  • Word Sponsor van MijnAmstelveen
  • Over Stichting MijnAmstelveen
  • Berichten insturen
  • Contact
  • Wie en Wat is MijnAmstelveen
  • MijnAmstelveen ANBI
  • Disclaimer
Activiteiten in Amstelveen
Visit Amstelveen

Deel deze pagina

  • Share
  • Share
  • Share
  • Pin

Hoofdsponsor

Sponsors

Poppodium P60
mijn Amstelveen

© 2026 mijn Amstelveen