Nieuws

Mediaraad Amstelveen geeft lokale journalistiek een steun in de rug
Rubrieken: Nieuws, Maatschappij
Gepubliceerd:
Laatste update:
Bron: Mediaraad/H
Goed nieuws voor iedereen die waarde hecht aan sterke lokale journalistiek!
Twee Amstelveense mediaorganisaties krijgen financiële steun van het Amstelveens Mediafonds om hun redactie te versterken. Daarmee kunnen zij extra journalisten inzetten en meer de diepte in gaan met hun verhalen. Ook drie journalistieke projecten over actuele en maatschappelijke thema’s in Amstelveen ontvangen een bijdrage.
Met deze nieuwe pilot wil het Mediafonds de journalistieke kwaliteit in onze gemeente duurzaam verbeteren. De betrokken redacties krijgen niet alleen geld om tijdelijk een extra journalist in te huren, maar kunnen ook rekenen op hulp van het landelijke Stimuleringsfonds voor de Journalistiek.
“Dit is een belangrijke stap vooruit voor de lokale media,” zegt Meindert Schut, voorzitter van de Mediaraad. “Dankzij deze steun kunnen media vaker onderzoek doen en uitgebreidere verhalen maken die er écht toe doen.”
Ruim € 97.000 beschikbaar voor journalistiek werk
Naast de pilot zijn ook drie kortlopende journalistieke projecten geselecteerd voor een bijdrage. Deze projecten gaan over onderwerpen die van belang zijn voor de Amstelveense samenleving. In totaal is er meer dan € 97.000 toegekend.
Benieuwd naar welke projecten zijn goedgekeurd? Die worden na publicatie in de lokale media ook geplaatst op de website van de Mediaraad: www.mediaraadamstelveen.nl.
Nieuwe kans in het najaar
Wil je zelf aan de slag met een journalistiek project? Goed nieuws: vanaf 8 september 2025 start er een nieuwe aanvraagronde. Tot en met 8 oktober kun je een voorstel indienen voor financiële steun.
Meer informatie over eerder gesteunde projecten vind je op de website van de Mediaraad.
Save the date: Mediacafé op 18 september
Op donderdag 18 september 2025 organiseert de Mediaraad een Mediacafé in de Bibliotheek aan het Stadsplein. Dit is een laagdrempelige bijeenkomst voor lokale journalisten, mediamakers, betrokken bewoners en maatschappelijke organisaties.
Wil je meedenken over de toekomst van de Amstelveense journalistiek of heb je ideeën om deze te versterken? Kom dan vooral langs voor inspiratie en uitwisseling.
Foto Pixabay