Nieuws
Omgangshuis voor ouders en kinderen na scheiding
Rubrieken: Nieuws, Maatschappij
Gepubliceerd:
Laatste update:
Bron: Mariëlle de Bree/H Humanitas Amstelland opent een omgangshuis waar kinderen en gescheiden ouders elkaar onder begeleiding kunnen ontmoeten. De locatie aan de Schweitzerlaan in Amstelveen is bedoeld voor gezinnen uit Amstelveen en Aalsmeer bij wie het contact tussen ouder en kind na een scheiding moeilijk verloopt. Begeleide omgang Contactherstel Dichter bij huis Aanmelding en kosten Samenwerking
In het omgangshuis kunnen kinderen tot 16 jaar in een veilige en kindvriendelijke omgeving contact hebben met de ouder bij wie zij niet wonen. Vrijwilligers begeleiden de ontmoetingen wanneer spanningen tussen ouders het lastig maken om zelfstandig afspraken over de omgang te maken.
“Na een scheiding kan het contact tussen ouder en kind onder druk komen te staan,” zegt Mariëlle, Coördinator Ondersteuning bij Scheiden bij Humanitas Amstelland. “In het omgangshuis krijgen gezinnen de ruimte om dat contact op een rustige en veilige manier te herstellen of te behouden. We werken toe naar een situatie waarin ouders uiteindelijk weer zelf afspraken kunnen maken over de omgang met hun kind.”
Met het omgangshuis is er voor het eerst een lokale plek voor begeleide omgang in Amstelveen en Aalsmeer. Tot nu toe moesten gezinnen vaak uitwijken naar andere gemeenten.
Ouders kunnen zichzelf aanmelden via de website van Humanitas of via hun contactpersoon bij de gemeente worden doorverwezen. Aan deze ondersteuning zijn geen kosten verbonden.j
Het initiatief is tot stand gekomen in samenwerking met de gemeenten Amstelveen en Aalsmeer en kinderopvangorganisatie KinderRijk. KinderRijk stelt hiervoor vanaf 4 april op zaterdagen haar locatie aan de Schweitzerlaan beschikbaar.
