Nieuws

Theater raakt én verbindt in Amstelveen: ‘Hou me los’
Rubrieken: Nieuws, Maatschappij
Gepubliceerd:
Laatste update:
Op donderdagavond 2 oktober kwamen ruim 80 Amstelveners samen in het Noorddamcentrum voor een bijzondere theatervoorstelling: ‘Hou me los’ van zangeres en theatermaker NynkaDelcour, muzikaal begeleid door Rob Stoop. De voorstelling werd georganiseerd door W in de wijk (een samenwerking van Gemeente Amstelveen, Participe Amstelland, TEAM ED en GGZ inGeest) en was gratis toegankelijk voor inwoners.
Delcour vertelde – gevoed door haar eigen ervaring als “zus van” – op ontroerende én grappige wijze over haar relatie met haar psychisch kwetsbare broer. In een afwisselend programma met liedjes, tekst en spel kwamen herkenbare thema’s voorbij: zorgsoep, verwarde oma’s, de HEMA, kreukelmoeders en de vraag hoe je in deze wereld een beetje normaal blijft.
De voorstelling leidde tot veel herkenning voor iedereen die te maken heeft (gehad) met psychische problemen én iedereen die zorg om een ander heeft (gehad). Na afloop van de voorstelling genoten de aanwezigen van soep en een broodje en er ontstond ruimte voor het delen van persoonlijke verhalen. Eén van de gespreksbegeleiders verwoordde het treffend: “Ik merkte dat ik stil werd van alle reacties. Theater kan mensen echt raken, gesprekken openen – of er juist stil van worden.”

De middag liet zien hoe krachtig een voorstelling kan zijn in het bespreekbaar maken van psychische kwetsbaarheid. De voorstelling, die plaatsvond in de Week van de Ontmoeting, is één van de activiteiten van W in de Wijk. Met W in de Wijk maken professionals, vrijwilligers en buurtbewoners samen ruimte voor mensen met een psychische of psychiatrische kwetsbaarheid. Meer weten? Kijk op www.w-indewijk.nl/amstelveen.