Projecten en Wonen

Ontwerp bestemmingsplan Landtong ter inzage
Rubriek: Projecten en Wonen
Gepubliceerd:
Laatste update:
Auteur: Gemeente Amstelveen
Het college van B en W zet de volgende stap in de kwaliteitsslag van het gebied Landtong. Daar zijn een nieuwe brede school, maximaal 160 woningen waarvan minimaal 45% huurwoningen in het middeldure lage segment en veel groen gepland. De overige woningen zijn voorzien in de middeldure koopsector. Het ontwerpbestemmingsplan en het beeldkwaliteitsplan van de voorziene bebouwing en inrichting van het gebied liggen vanaf 3 september zes weken ter inzage. Daarna gaan de stukken ter besluitvorming naar de gemeenteraad.
Beide plannen zijn de uitwerking van de ontwikkeling zoals beschreven in de startnotitie. Wethouder Floor Gordon (ruimtelijke ordening): “Dit gebied kon een kwaliteitsslag gebruiken. Dat geven we met een nieuwe brede school, een schoolplein met een groene uitstraling, buitenspeelvoorzieningen, een nieuw fietspad én nieuwe woningen”. Binnen het plangebied speelt groen een belangrijke rol: een parkachtige uitstraling is uitgangspunt, naast behoud van groen.
Planning
Het ontwerp van de brede school is in gang gezet. De planning is om nadat alle procedures zijn doorlopen eerst de brede school te bouwen en dan de oude scholen te slopen. Naar verwachting kan in 2024 woningbouw starten.
Informatieavond
Het ontwerpbestemmingsplan Landtong ligt vanaf 3 september ter inzage. Het is op afspraak in te zien bij de balie Bouwen in het raadhuis aan Laan Nieuwer-Amstel 1 en via de website www.amstelveen.nl/landtong. Op maandagavond
21 september organiseert de gemeente een informatieavond in wijkcentrum
De Bolder, Groenhof. Vanwege coronaregels is geen vrije inloop mogelijk. Op www.amstelveen.nl/landtong vindt u informatie hoe u zich kunt aanmelden.