Sport

Zorg en Zekerheid nieuwe partner KPMG Lentemarathon
Gepubliceerd:
Laatste update:
Bron: Roy van Damme
Amstelveen, – De KPMG Lentemarathon Amstelveen heeft er een nieuwe trotse partner bij. Zorg en Zekerheid verbindt zich aan het populaire sportevenement als naamgever van twee onderdelen: de Halve Marathon en de nieuwe 5 km Night Run. Samen willen de organisaties zoveel mogelijk mensen inspireren om in beweging te komen
Met duizenden deelnemers en toeschouwers is de Lentemarathon in korte tijd uitgegroeid tot een verbindend sportfestijn voor de hele regio. De deelname van Zorg en Zekerheid past daar uitstekend bij. De regionale zorgverzekeraar zet zich al jaren in voor preventie en een gezonde leefstijl, en ziet sport en bewegen als een belangrijk middel om gezondheid te bevorderen.
“De Lentemarathon laat zien hoe leuk en verbindend bewegen kan zijn,” zegt Casper van den Bergh, divisiemanager bij Zorg en Zekerheid. “Wij willen mensen helpen gezonder te leven – niet door te wachten tot iemand ziek is, maar juist door preventie en beweging te stimuleren. Hardlopen heeft bewezen positieve effecten op lichaam en geest: het verbetert je conditie en verlaagt stress. Daarom verbinden we graag onze naam aan dit mooie evenement.”
Ook organisator Roy van Damme is enthousiast over de samenwerking:
“We zijn trots dat Zorg en Zekerheid zich aan ons evenement verbindt. Hun missie sluit naadloos aan bij wat wij willen uitstralen: samen in beweging komen, op elk niveau en voor elke leeftijd.”
Nieuwe beleving: de ‘Zorg en Zekerheid 5K Night Run’
Een opvallende vernieuwing dit jaar is de introductie van de 5 km Night Run op zaterdagavond. De organisatie verplaatst de populaire afstand naar de avonduren, waardoor deelnemers kunnen genieten van een unieke combinatie van sport, licht en muziek.
“Met de Night Run willen we de drempel om mee te doen nog verder verlagen,” vertelt Van Damme. “Door het parcours te voorzien van lichteffecten en muziek, maken we er een echt avondfeest van. Ook voor ondernemers en bewoners langs de route biedt dit volop kansen om samen iets bijzonders te organiseren.”
De Zorg en Zekerheid 5K Night Run vindt plaats op zaterdag 14 maart 2026 van 20.00 tot 21.00 uur, met aansluitend een gezellige borrel op het Stadsplein tot 22.00 uur. Deelnemers kunnen kiezen tussen een competitief startvak voor snelle lopers of één van de ‘fun waves’, bedoeld voor iedereen die vooral wil genieten van de sfeer en het lichtspektakel onderweg.

De KPMG Lentemarathon Amstelveen vindt plaats op zaterdag 14 en zondag 15 maart 2026, met start en finish in het Stadshart Amstelveen.
Inschrijven voor de verschillende loop- en wandelafstanden kan via lentemarathon.nl.
Foto's Roy van Damme















