mijn Amstelveen
zaterdag 10 mei 2025
  • Nieuws
  • Maatschappij
  • Duurzaamheid en Natuur
  • Wijknieuws
  • Verkeer en Mobiliteit
  • Verhalen en Beelden
  • Sport
17°
Files

Tentoonstelling Erwin Verheijen in SAKB KunstLokaal

21 april 2024
11:00 - 15:00
Locatie: SAKB, Ouderkerkerlaan 15

Erwin Verheijen (1941 – 2019) was een bekend fotograaf en kunstenaar in Amstelveen. Hij was in 1975 een van de oprichters van de Stichting Amstelveense Kunstbelangen (SAKB). In het weekend van 20 en 21 april 2024 toont zijn familie werk van hem in, hoe kan het anders, SAKB KunstLokaal. Een eerbetoon en een mooie gelegenheid voor kijkers om voor een redelijk bedrag nog een kunstwerk van hem te kopen.

De tentoonstelling ‘’Van binnen naar buiten’ is te zien op zaterdag 20 en zondag 21 april, op beide dagen van 11.00 uur tot 15.00 uur, in het gebouw van SAKB KunstLokaal, Ouderkerkerlaan 15. Bezoekers zijn van harte welkom.

informatie over de kunstenaar
Erwin Verheijen studeerde aan de Nederlandse Fotovakschool in Den Haag. Daar werd zijn belangstelling voor portretfotografie gewekt. Hij streefde ernaar om mensen zo mooi mogelijk weer te geven. Maar ook landschapsfotografie werd zijn passie. Hij maakte foto’s bij reportages voor Het Parool, Trouw en het Amstelveens Weekblad. Toen hij zich in 1970 als zelfstandig fotograaf gevestigd had, kon hij zijn werk exposeren, onder andere in Amstelveen en Amsterdam, maar ook verder weg, in Duitsland en in Frankrijk.

In Amstelveen gaf hij intussen les in fotografie op middelbare scholen en bij Volksuniversiteit Amstelland. Hij gaf cursussen en workshops en heeft zo veel Amstelveners enthousiast aan de fotografie gekregen. Maar hij wilde meer. Vanaf eind jaren ’80 ging hij zich toeleggen op het maken van kunst met gemengde technieken, zoals zeefdruk en grafiek. Vanuit zijn verbondenheid met het Jodendom heeft hij een serie zeefdrukken gemaakt van alle letters van het Hebreeuwse alfabet. Daarbij ging het er hem om zijn eigen interpretatie van de betekenis van de letters uit te drukken.

Een belangrijk motief in zijn werk was ook de natuur. En het behoud ervan. Toen de bomen aan de Nesserlaan gekapt zouden worden, maakte hij uit protest een zeefdruk van de Nesserlaan met bomen.

De tentoonstelling geeft een goed beeld van zijn werk. De titel ‘Van binnen naar buiten’ drukt de essentie van Erwins werk mooi uit. Hij gaf zijn eigen vorm en kleur aan wat hij buiten zag en van binnen voelde.


Zie voor meer info: sakb.nl

. De foto's zijn aangeleverd door de familie Verheijen.

Door: Karin de Koning

Ga terug

Volg ons

Kopij voor UITagenda

UitAgenda Amstelveen

10 mei 202511:00 - 15:00

Rommelmarkt bij het huis aan de Poel
De Keizer

10 mei 202513:00

Heropening CRASH Luchtoorlog- en Verzetsmuseum '40-'45 en Meivliegersdag

10 mei 202511:00

Vrijheidslunch in Bovenkerk: Samen stilstaan bij 80 jaar vrijheid
Cor de Horde

Volledige UitAgenda
  • Bankras Kostverloren
  • Bovenkerk
  • Buitengebied Amstelveen
  • Elsrijk
  • Groenelaan
  • Keizer Karelpark
  • Nes a/d Amstel
  • Oude dorp
  • Patrimonium
  • Randwijck
  • Stadshart
  • Uilenstede Kronenburg
  • Waardhuizen Middenhoven
  • Westwijk
  • Amstelveen breed
  • Regio breed
Gluren bij Buurtkamer KKP

Rubrieken

  • Nieuws
  • Maatschappij
  • Duurzaamheid en Natuur
  • Wijknieuws
  • Verkeer en Mobiliteit
  • Verhalen en Beelden
  • Sport

Menu

  • Berichten insturen
  • Advertorials
  • Wie en Wat is MijnAmstelveen
  • Contact
  • Word Sponsor van MijnAmstelveen
  • Over Stichting MijnAmstelveen
  • MijnAmstelveen ANBI
  • Disclaimer
Conchita Willems
Buurtkamer KKP
Activiteiten in Amstelveen
Visit Amstelveen
Amstelveen 24 hrs
De Poeldag 2025

Deel deze pagina

  • Share
  • Share
  • Share
  • Pin

Hoofdsponsor

Sponsors

Poppodium P60
mijn Amstelveen

© 2025 mijn Amstelveen