
Vergadering gemeenteraad 8 april 2020 in klein comité
Gepubliceerd:
Laatste update:
Auteur: Gemeente
De gemeenteraad vindt het belangrijk dat het democratische proces ook in deze tijd van de corona-crisis doorgang vindt. Rechtsgeldige raadsbesluiten kunnen alleen genomen worden in een fysieke vergadering. Omdat het gezien de maatregelen ter bestrijding van het corona-virus onmogelijk is om als voltallige raad fysiek bijeen te komen, vindt op 8 april een raadsvergadering in klein comité plaats.
Om een raadsvergadering te kunnen openen is een zogeheten quorum nodig: minimaal de helft van het aantal zitting hebbende leden moet aanwezig zijn. Als dat aantal niet wordt gehaald en de vergadering niet geopend kan worden, kan de burgemeester als voorzitter van de raad een tweede vergadering uitschrijven met dezelfde agenda. In die tweede raadsvergadering geldt geen quorum en kunnen de dan aanwezig raadsleden rechtsgeldige besluiten nemen.
Raadsvergadering 7 april
Er wordt een raadsvergadering uitgeschreven voor 7 april om 17.00 uur. Op die tijd melden de burgemeester en de griffier zich in de raadzaal om de raadsvergadering te openen. De burgemeester constateert dan dat er geen wettelijk vereist quorum aanwezig is voor een vergadering en schrijft deze vergadering opnieuw uit voor woensdag 8 april om 20.00 uur. Daarna wordt de vergadering van dat moment gesloten.
Raadsvergadering 8 april
Op woensdag 8 april opent de burgemeester om 20.00 uur de raadsvergadering in aanwezigheid van de griffier en één raadslid per fractie. Deze leden kunnen, conform de gemeentewet, rechtmatige raadsbeslissingen nemen. In deze raadsvergadering worden alleen besluiten ge-nomen over zaken waarover overeenstemming bestaat en over zaken waarin een gemeenteraadsbesluit absoluut noodzakelijk is. De bespreking en besluitvorming over andere onderwerpen wordt uitgesteld.
Agenda
De agenda voor de raadsvergadering van 7 april (en daarmee de facto die van 8 april) kunt u bekijken op onze website: https://ris2.ibabs.eu/amstelveen/.
Vergadering volgen
De raadsvergaderingen van 7 en 8 april zijn openbaar. In verband met de maatregelen tegen het corona-virus kunt u de vergaderingen deze keer niet in de raadzaal bijwonen. Wel worden beide vergaderingen live uitgezonden via internet op https://ris2.ibabs.eu/amstelveen. Daar zijn achteraf ook de videoverslagen te raadplegen.
Fotol Amstelveenweb.com