Activiteiten en Cultuur

Visie ‘Amstelveen Ontmoet Elkaar’ vastgesteld: 'Meedoen staat centraal'
Rubrieken: Activiteiten en Cultuur, Gemeente en Politiek
Gepubliceerd:
Laatste update:
Auteur: Gemeente
Amstelveen wil een stad zijn waar inwoners zich betrokken voelen bij elkaar en binnen hun eigen mogelijkheden mee kunnen doen aan het sociale leven. Dit vraagt om nieuw passend beleid. Daarom is de nieuwe visie ‘Amstelveen ontmoet elkaar’ ontwikkeld. De gemeenteraad heeft deze visie op 16 december vastgesteld.
Deze visie gaat over samenleven in een internationale stad en welke rol bewonersinitiatieven, ontmoetingslocaties daarin spelen. Ontmoeten is de sleutel tot een stad waarin bewoners betrokken zijn bij elkaar. Maar die ontmoeting komt niet altijd makkelijk tot stand. Soms kennen buren elkaar niet. Internationale nieuwkomers vinden soms lastig aansluiting en dat geldt ook voor bewoners met een beperking. We willen ontmoeting ondersteunen op de manier die past bij onze inwoners: op basis van hoe onze inwoners zijn, hun behoeftes en die van onze stad. Input voor de visie kwam tot stand via stadsgesprekken, bezoek aan wijken en wijkencafés.
Wethouder Zorg en Welzijn Marijn van Ballegooijen: “De gemeente wil onder andere een introductieprogramma maken voor nieuwe internationale bewoners, meer plekken maken waar buurtbewoners samen kunnen eten, meer kleinschalige ontmoetingsplekken en meer budget beschikbaar stellen voor bewoners die iets voor hun straat of wijk willen doen. Door elkaar te ontmoeten leg je verbinding met je stad, je wijk, je straat en de andere inwoners. Het is fijner wonen in een buurt waar je elkaar kent. Dan is het ook makkelijker om een buur een keer om hulp te vragen of aan te spreken. Per wijk vragen we bewoners een plan te maken over hoe zij elkaar willen ontmoeten en prettig willen ‘samen’ leven in hun buurt of wijk. De bewoners krijgen een wijkbudget om dat plan uit te voeren. Als gemeente schrijven we niet voor, maar ondersteunen en stimuleren we het mogelijk maken van ontmoeten.
Burgemeester Tjapko Poppens: “Amstelveen heeft een divers en internationaal karakter. Ruim een op de vijf inwoners heeft een niet-Nederlandse nationaliteit. We willen graag dat alle Amstelveners zich thuis voelen in onze stad. Door elkaar te ontmoeten leer je elkaar kennen, krijg je begrip voor (cultuur)verschillen en wordt het ‘samen leven’ in onze gemeente prettiger voor iedereen. Door ontmoetingen en initiatieven in de wijken te ondersteunen komen mensen met verschillende achtergronden met elkaar in contact.”
In de visie staat nieuw beleid gericht op de diverse culturele en internationale achtergrond van onze bevolking, voor bewonersinitiatiefgroepen en bewonersinitiatieven en een visie op ontmoetingsplaatsen inclusief de rol van de huidige wijkcentra. In het nieuwe beleid is aandacht hebben voor inwoners die graag willen meedoen, maar hier zelf niet goed toe in staat zijn en jongeren, door gerichte acties voor deze inwoners.
Als u een idee of wens hebt voor uw buurt of straat kunt u contact opnemen met de initiatievenmakelaar via initiatievenmakelaar@amstelveen.nl.