Vrouwencirkel Amstelveen

Vrouwencirkel in Pluspunt
Rubriek: Vrouwencirkel Amstelveen
Gepubliceerd:
Laatste update:
Bron: Vrouwencirkel/B
30 juni was de Vrouwencirkel te vinden bij Wijkcentrum Pluspunt. De activiteit vandaag was Micro macramé.
Een heel fijn werkje. Met dun koord kunnen mooie dingen gemaakt worden. Wij maakten een armbandje. Eerst moesten we de draden op lengte afmeten. We leerden voor dit armbandje de weitasknoop. De knoop werd duidelijk uitgelegd en was op beeldscherm doorlopend te zien. Ook kregen we de stap-voor-stapuitleg op papier.
Dat is handig want je kunt dan op eigen tempo de knopen uitvoeren. De volledige knoop bestaat uit 6 stappen. Door de knoop met alleen de eerste 3 stappen uit te voeren krijg je een spiraalvorm in het knoopwerk, een leuk effect. Na aan beide zijden een kraaltje aan te brengen en de sluiting te knopen was het armbandje klaar. Bij het 2e armbandje gingen we met de Cordonknoop aan de gang.
Hiervoor hadden we een velletje met een ruitje erop en konden we hierdoor patronen in het knoopwerk aanbrengen door de knoop lager of hoger op de draden plaatsen. Helaas was de tijd te kort om beiden armbandjes af te maken. G
elukkig hadden we ook deze knoop op papier en kan het thuis afgemaakt worden. Leuk om met deze welbekende techniek die iedereen wel kent uit de wandhangers etc., ook andere werkstukjes te kunnen maken.
Een leuke creatieve middag zat er weer op. Dank je wel Ilaria, voor deze leuke activiteit.
![]() | ![]() |