mijn Amstelveen
woensdag 17 september 2025
  • Nieuws
  • Maatschappij
  • Verhalen en Beelden
  • Duurzaamheid en Natuur
  • Wijknieuws
  • Verkeer en Mobiliteit
  • Sport
  • Vrouwencirkel Amstelveen
  • Rondje Kunst Keizer Karelpark
18°
Files

Wim Kuiper vereeuwigde de Amsterdammer van de roerige jaren ’80

27 september 2025 t/m 28 september 2025
10:00 - 18:00
Locatie: Music Meeting Lounge – Badlaan 1 BIS, 1182 JJ Amstelveen

Fotograaf Wim Kuiper (1924-2002) zwierf in die jaren dagelijks door zijn geliefde Amsterdam en legde de sfeer van deze turbulente tijd vast. Ter ere van 750 jaar Amsterdam stelt de Music Meeting Lounge zijn foto’s voor het eerst tentoon. De expositie toont beelden uit een periode waarin de stad worstelde met verloedering, krakersrellen en sociale spanningen.

Rafelrandjes en krakersrellen

Wim Kuiper (1924-2002) overlever van oorlog en verlies, besloot na zijn vervroegd pensioen zijn hobby - fotografie - serieus vorm te geven. Urenlang zwierf hij door zijn geliefde stad: langs verlaten straten en vergeten terreinen. Nooit ging hij de deur uit zonder zijn fototas. Hij was altijd op zoek naar échte Amsterdammers, vaak aan de rafelrand van de samenleving. Ruim 45 jaar later kampt Amsterdam weer met een woningcrisis en sociale spanningen.

Gedreven door oog voor detail

Wim Kuiper ontwikkelde zijn oog voor fotografie in een tijd van persoonlijke en maatschappelijke onrust. Als overlever van de Tweede Wereldoorlog en het verlies van zijn twee jongere broertjes voelde hij een diep besef van kwetsbaarheid en onrecht. Hij zocht betekenis in wat hij vastlegde - geen standaardkiekjes, maar zorgvuldig gekozen composities waarin de mens en zijn omgeving centraal stonden.

Een erfenis van beelden en muziek

Na zijn overlijden liet Wim zijn dochter Marianne een bijzondere erfenis na: duizenden dia’s én een indrukwekkende collectie elpees van artiesten, voornamelijk uit de jaren ’80. De collectie elpees vond al eerder zijn bestemming in vergaderlocatie Music Meeting Lounge waar ze gedraaid kunnen worden tijdens bijeenkomsten. In dit feestjaar wordt een selectie van zijn beste foto’s voor het eerst geëxposeerd. “Mijn vader stond tijdens de rellen doodleuk tussen de ME-busjes”, vertelt Marianne.

“Het fotolab was zó onder de indruk van de foto’s dat ze het afdrukproces op hun website hebben gezet (https://www.vakprint.nl/2025/0...). Dat zegt genoeg over de kracht van zijn beelden, vind ik. Het is wrang dat juist toen zijn talent aan het licht kwam, een ziekte hem fataal werd.”

Data en locatie

De expositie is gratis te bezoeken op:

27 en 28 september

25 en 26 oktober

Van 10:00 tot 18:00 uur

Music Meeting Lounge – Badlaan 1 BIS, 1182 JJ Amstelveen

Speciaal van 29 september t/m 24 oktober is het mogelijk te vergaderen te midden van deze unieke foto-expositie én een mini-expositie van elpeehoezen uit de jaren ’80.

Door: Music Meeting Lounge/M

Ga terug

Volg ons

Kopij voor UITagenda

UitAgenda Amstelveen

17 september 202510:00 - 12:00

Kleurrijk Leven Café in Bovenkerk
Nota Bene Bovenkerk

17 september 202515:30 - 17:00

Huurdersspreekuur !WOON in De Bolder
Gemeente

17 september 202513:00 - 16:00

Vrije inloop in Atelier CoBrA museum
Cobramuseum

Volledige UitAgenda
  • Bankras Kostverloren
  • Bovenkerk
  • Buitengebied Amstelveen
  • Elsrijk
  • Groenelaan
  • Keizer Karelpark
  • Nes a/d Amstel
  • Oude dorp
  • Patrimonium
  • Randwijck
  • Stadshart
  • Uilenstede Kronenburg
  • Waardhuizen Middenhoven
  • Westwijk
  • Amstelveen breed
  • Regio breed
YOUTUBE MijnAMSTELVEEN
Rondje Kunst Keizer Karelpark
Herfstpop Bovenkerk

Rubrieken

  • Nieuws
  • Maatschappij
  • Verhalen en Beelden
  • Duurzaamheid en Natuur
  • Wijknieuws
  • Verkeer en Mobiliteit
  • Sport
Conchita Willems
Vrouwencirkel Amstelveen
Buurtkamers KKP

Menu

  • Berichten insturen
  • Advertorials
  • Wie en Wat is MijnAmstelveen
  • Word Sponsor van MijnAmstelveen
  • Contact
  • Over Stichting MijnAmstelveen
  • MijnAmstelveen ANBI
  • Disclaimer
Activiteiten in Amstelveen
Visit Amstelveen
Nationale Sportweek
Diwali Amstelveen 2025

Deel deze pagina

  • Share
  • Share
  • Share
  • Pin

Hoofdsponsor

Sponsors

Poppodium P60
mijn Amstelveen

© 2025 mijn Amstelveen