Verkeer en Mobiliteit
Actief voor Amstelveen stelt vragen over uitblijven geluidsbarrières langs nieuwe A9
Rubrieken: Verkeer en Mobiliteit, Nieuws
Gepubliceerd:
Laatste update:
Bron: Gonnie van Rietschoten - AVA/H
De ingebruikname van de nieuwe verdiepte A9 heeft bij bewoners van de Meanderflats tot onvrede geleid. Volgens hen zijn de aangekondigde geluidsbarrières en geluidsschermen nog altijd niet geplaatst, waardoor de geluidsoverlast sinds de openstelling van de nieuwe rijbaan aanzienlijk is toegenomen.
Aan de bewoners was eerder door bouwcombinatie VeenIX in een nieuwsbrief van 13 juli meegedeeld dat de barrières in de nacht voorafgaand aan de ingebruikname van de verdiepte A9 zouden worden geplaatst. Volgens omwonenden is dat niet gebeurd.
Voor Actief voor Amstelveen is dit aanleiding geweest om schriftelijke vragen te stellen aan het college van burgemeester en wethouders. De fractie wil weten of het college op de hoogte is van de ontstane situatie en vraagt het gemeentebestuur om VeenIX aan te spreken op het nakomen van de gemaakte afspraken.
Daarnaast verzoekt de partij het college erop aan te dringen dat de geluidsbarrières zo snel mogelijk worden geplaatst. Volgens Actief voor Amstelveen is snelle actie noodzakelijk omdat de leefomgeving en gezondheid van de bewoners in het geding zijn.
Ook vraagt de fractie het college in overleg te treden met VeenIX om ervoor te zorgen dat gemaakte afspraken én de informatievoorziening richting inwoners en ondernemers voortaan daadwerkelijk worden nagekomen.
Vanwege de ervaren geluidsoverlast vraagt Actief voor Amstelveen het college de schriftelijke vragen met spoed te beantwoorden.
Foto AVA,, Gonnie van Rietschoten
