Bijeenkomst voor jonge mensen met dementie en hun naasten in De Meent Amstelveen
-
Locatie: De Meent
Op dinsdag 15 september 2026 wordt in Ontmoetingscentrum De Meent een lotgenotenbijeenkomst georganiseerd voor naasten van (en) jonge mensen met dementie. De bijeenkomst is bedoeld voor partners, familieleden, vrienden én mensen die zelf op jonge leeftijd met dementie te maken hebben.
Dementie op jonge leeftijd heeft een grote impact op het dagelijks leven en op relaties. Een diagnose dementie raakt identiteit, toekomstbeeld en gevoel van betekenis. Door samen haalbare doelen op te stellen voor behandeling, zorg en ondersteuning kan je begrip houden op de betekenis van het leven van je naaste met dementie. Het helpt om niet alleen te kijken naar wat verloren gaat, maar ook naar wat nóg wel mogelijk is en op deze manier zin te blijven geven aan het leven.
Ervaringen delen
Bij deze lotgenotenbijeenkomst nodigen we jullie van harte uit om ervaringen en tips met elkaar te delen. De kennis en ervaring van lotgenoten is immers van grote waarde. Het kan troostend zijn om te merken dat anderen vergelijkbare situaties hebben meegemaakt.
Luisterend oor
Alle onderwerpen kunnen aan de orde komen. Met deze bijeenkomst willen we een luisterend oor bieden en, als daar behoefte aan is, met jullie meedenken of advies geven. Er is volop ruimte om vragen te stellen aan de aanwezige zorgprofessionals.
Voor wie is deze bijeenkomst bestemd?
Deze bijeenkomsten worden georganiseerd door de projectgroep JMD voor naasten van jonge mensen met dementie. Jonge mensen met dementie zijn ook van harte welkom. Aan het eind van de bijeenkomst wordt een (eenvoudige) maaltijd aangeboden door Alzheimer Nederland.
Na afloop wordt een eenvoudige maaltijd aangeboden door Alzheimer Nederland. Voor jonge mensen met dementie is er, indien gewenst, een alternatief programma onder begeleiding van een professional.
Praktische informatie
- Datum: dinsdag 15 september 2026
- Tijd: 18.00 – 19.30 uur (inloop vanaf 17.45 uur)
- Locatie: Ontmoetingscentrum De Meent, Orion 3, 1188 AM Amstelveen
- Website
Graag aanmelden voor de bijeenkomst bij dementiejong@gmail.com
