mijn Amstelveen
vrijdag 17 april 2026
  • Nieuws
  • Maatschappij
  • Verhalen en Beelden
  • Wijknieuws
  • Duurzaamheid en Natuur
  • Verkeer en Mobiliteit
  • Sport
  • Vrouwencirkel Amstelveen
  • Verkiezingen voorbij, en nu?
13°
Files

Commissaris van de Koning opent expositie 'To Mend a Broken String'

24 april 2026
17:00 - 20:34
Locatie: Paviljoen Welgelegen in Haarlem

Vrijdag 24 april om 17.00 uur is de officiële opening van de nieuwe tentoonstelling 'To Mend a Broken String' in Paviljoen Welgelegen in Haarlem. Commissaris van de Koning Arthur van Dijk opent de expositie die in het teken staat van de geschiedenis van het koloniale verleden in Zuid-Afrika.

Arthur van Dijk: “Het is belangrijk dat we ons bewust blijven van het koloniale verleden en van de rol die Nederland daarin heeft gespeeld. Dit verleden werkt op veel manieren door in de samenleving van vandaag. Door er aandacht aan te blijven besteden, begrijpen we beter hoe historische gebeurtenissen invloed hebben op huidige verhoudingen en ervaringen van mensen. Daarom organiseert de provincie Noord-Holland verschillende activiteiten en tentoonstellingen, zoals de expositie 'To Mend a Broken String'. Met deze initiatieven wil de provincie ruimte bieden voor reflectie, dialoog en ontmoeting. Kunst en cultuur kunnen helpen om verhalen meer zichtbaar te maken en om nieuwe perspectieven te delen.

Door samen het koloniale verleden te blijven onderzoeken en bespreekbaar te houden, dragen we bij aan meer bewustwording en begrip. Dat is een belangrijke stap in het tegengaan van racisme, discriminatie en vooroordelen en in het bouwen aan een inclusieve samenleving waarin ruimte is voor ieders verhaal en achtergrond.”

De tentoonstelling is samengesteld door curator Mirjam Dik en te bezoeken op werkdagen tussen 9.00 en 17.00 uur. Toegang tot Paviljoen Welgelegen en de tentoonstelling is gratis.

De kunstenaars

'To Mend a Broken String' bestaat uit werken van 4 kunstenaars die ieder op hun eigen manier bijdragen aan het zichtbaar maken van het effect van kolonisatie door de ogen van oorspronkelijke en huidige bewoners van Zuid-Afrika.

Jody Brand komt voor de expositie met haar ouders uit Kleinmond (Zuid-Afrika) naar Haarlem. Met haar installaties geeft ze de bezoeker de ruimte om praktijken te ervaren die van generatie op generatie zijn doorgegeven om met de pijn van ongelijkheid om te gaan. Ze nodigen uit om stil te staan bij de gevolgen van slavernij en na te denken over een rechtvaardigere toekomst.

Installatie van Jody Brand

Nkuli Mlangeni-Berg is de oprichtster van The Ninevites, een samenwerkingsplatform en ontwerpstudio en vooral bekend om het handgemaakte Sankara-tapijt dat in 2017 de prijs voor 'Mooiste Object van Zuid-Afrika' won op Design Indaba. Nkuli exposeert een leeshoek met handgeweven wandtapijten en kussens en een eigen selectie boeken uit Zuidelijk Afrika. Ook heeft ze weefruimte ingericht voor het vlechten van haar, een traditie die centraal staat en veelbetekenend is in de Zwarte cultuur.

Fotograaf Nadège Sanz reisde de wereld rond voor opdrachten. Zo was ze onder andere in Parijs, New York, Marokko, Peru en heeft ze decennialang in Zuid-Afrika gewoond en gewerkt. Sanz zegt dat dit laatste land heeft haar ziel heeft veroverd. Ze leerde er veerkracht en bestudeerde de kracht van geneeskrachtige planten. De expositie toont haar foto’s uit de serie ‘The Whispers’, een experiment met botanische kunstfotografie.

Judith Westerveld onderzoekt in haar werk welke verhalen en stemmen we horen en onthouden. En welke niet. Ze kijkt naar een wereld na het kolonialisme. Waarom worden sommige verhalen wel verteld en andere niet? Met haar kunst maakt ze vergeten stemmen zichtbaar en hoorbaar. Zo hoor je in haar film ‘Message from Mukalap’ meerdere talen. Nederlands, Engels en Afrikaans. Ook hoor je stukjes van de taal !ora. De verschillende talen laten zien hoe kolonialisme taal en cultuur heeft beïnvloed.

Paviljoen Welgelegen

Naast de tijdelijke tentoonstelling is in Paviljoen Welgelegen ook de doorlopende historische tentoonstelling 'Welkom in Welgelegen' te bezoeken. Een tentoonstelling over de geschiedenis van het gebouw en zijn bewoners en gebruikers. Daarnaast is er de reeks ‘Dreefexpositie’ waar onder andere aandacht wordt besteed aan werk van Noord-Hollandse kunstenaars en de kunstcollectie van de provincie Noord-Holland. Ga voor meer informatie naar: www.paviljoenwelgelegen.nl Opent een externe link .

Fotos provincieNH

Door: Provincie NH

Ga terug

Volg ons

Kopij voor UITagenda

UitAgenda Amstelveen

17 april 2026 08:00 - 17:00

Vrijdagmarkt gezelligste markt van Amstelveen!
Vrijdagmarkt

17 april 2026 14:00

Wandelgroep voor ouderen, start bij Huis aan de Poel
De Keizer

17 april 2026 18:30

Villa à Table: koken door buurtgenoten
Villa Randwijck

Volledige UitAgenda
  • Bankras Kostverloren
  • Bovenkerk
  • Buitengebied Amstelveen
  • Elsrijk
  • Groenelaan
  • Keizer Karelpark
  • Nes a/d Amstel
  • Oude dorp
  • Patrimonium
  • Randwijck
  • Stadshart
  • Uilenstede Kronenburg
  • Waardhuizen Middenhoven
  • Westwijk
  • Amstelveen breed
  • Regio breed
Verkiezingen voorbij en nu?
Keizer Karelpark viert 100 jaar – vier mee!
Amstelveen Oranje 2026
Vrijmarkten Amstelveen

Rubrieken

  • Nieuws
  • Maatschappij
  • Verhalen en Beelden
  • Wijknieuws
  • Duurzaamheid en Natuur
  • Verkeer en Mobiliteit
  • Sport
Conchita Willems
Vrouwencirkel Amstelveen
Buurtkamers KKP
YOUTUBE MijnAMSTELVEEN

Menu

  • Advertorials
  • Word Sponsor van MijnAmstelveen
  • Berichten insturen
  • Over Stichting MijnAmstelveen
  • Contact
  • Wie en Wat is MijnAmstelveen
  • MijnAmstelveen ANBI
  • Disclaimer
Activiteiten in Amstelveen
Visit Amstelveen
&Holland Magazine

Deel deze pagina

  • Share
  • Share
  • Share
  • Pin

Hoofdsponsor

Sponsors

Poppodium P60
mijn Amstelveen

© 2026 mijn Amstelveen