Sport
Dorpentocht begon grijs maar eindigde zonnig
Gepubliceerd:
Laatste update:
Bron: Frans Goossens/H
De 47ste Dorpentocht eindigde beter dan de weersverwachtingen deden vermoeden. Voor de deelnemers is regen niet prettig maar voor de vele vrijwilligers die de stempelposten bemannen is het nog vervelender. Zondag 7 juni begon grijs, maar in de loop van de dag liet de zon zich toch nog zien. Hierdoor bedachten meer mensen dat de Dorpentocht de kans waard was om te starten en zodoende waren er toch nog 656 deelnemers.
De Dorpentocht is een evenement van verhalen. Verhalen van hoeveel keren ze hebben gefietst, hoe ze vroeger met opa en oma meegingen en nu met de kinderen fietsen. Verhalen over hoe deelnemers ontdekken hoe mooi de omgeving is waar we wonen.
De organisatie kreeg veel complimenten over de mooie tocht. Hoe goed de sfeer is bij de Dorpentocht. Vaak werd de teleurstelling uitgesproken dat het volgend jaar de laatste zal zijn.
Waar organisatie z’n best doet om de kosten zo laag mogelijk te houden, waren die dit jaar toch behoorlijk gestegen. Met name de advertentiekosten. Maar mede door een grote gift werd er toch € 2.624,00 voor de stichting Anders Amstelland bijeen gefietst
Naast dit mooie bedrag voor het goede doel hebben de deelnemers weer een prachtige dag gehad.

Volgend jaar op 6 juni 2027 wordt na 50 jaar de laatste Dorpentocht gefietst. Teruglopenddeelnemersaantal, moeite om vrijwilligers en bestuursleden te werven en een steeds vollere evenementen kalender dwingt het bestuur ermee te stoppen. Wel heeft het bestuur het plan opgevat om van die laatste Dorpentocht iets speciaals te maken. Daar gaat zij nu al aan werken. Zet 6 juni 2027 alvast in uw agenda, want die laatste wil niemand missen
Vooralsnog kijken we terug op weer een geslaagde Dorpentocht met dank aan al die vrijwilligers die er weer een zonnig evenement van hebben gemaakt.
Foto’s Frans Goossens
