Nieuws

Wisseling voorzitterschap RvT Ziekenhuis Amstelland
Rubriek: Nieuws
Gepubliceerd:
Laatste update:
Bron: Ziekenhuis Amstelland/B
Per 1 juni 2025 heeft Ziekenhuis Amstelland een nieuwe voorzitter van de Raad van Toezicht: Hendrik Verschuur. Hij neemt het voorzitterschap over van Ron Akkerman, die vanaf die datum de rol van vicevoorzitter op zich neemt.
De reden voor deze wissel is dat Ron Akkerman benoemd is tot voorzitter van de Raad van Bestuur van VIGO. Die functie is niet te combineren met het voorzitterschap van een Raad van Toezicht bij een andere grote maatschappelijke organisatie. Omdat Ron Akkerman graag betrokken blijft bij Ziekenhuis Amstelland, is gekozen voor deze rolwisseling.
Ervaren opvolger
Hendrik Verschuur is al sinds 1 april 2020 lid van de Raad van Toezicht van Ziekenhuis Amstelland. Hij was eerder voorzitter van de auditcommissie Kwaliteit en Veiligheid. En van maart tot oktober 2023 al eens voorzitter van de Raad van Toezicht, vóór de komst van Ron Akkerman.
Verschuur heeft onlangs afscheid genomen van Haaglanden Medisch Centrum, waar hij werkzaam was als KNO-arts, hoofd-halschirurg en opleider. Daarnaast is hij actief als voorzitter van Dokters van de Wereld en lid van de Raad van Toezicht van HVO-Querido. Ook heeft hij bestuurlijke ervaring opgedaan bij ViVa! Zorggroep.
Huidige samenstelling van de Raad blijft hetzelfde
De wisseling van het voorzitterschap verandert niets aan de samenstelling van de Raad van Toezicht. Deze blijft bestaan uit zes leden met uiteenlopende expertises en achtergronden:
Hendrik Verschuur (voorzitter)
Ron Akkerman (vicevoorzitter)
Jacquelien Noordhoek – van der Staay
Jonathan Soesman
Dave Heilbron
Carin van Huët – Laan
De Raad van Toezicht houdt toezicht op het beleid van het bestuur van Ziekenhuis Amstelland en op de algemene gang van zaken binnen de stichting en de aanverwante rechtspersonen.
Foto: Ziekenhuis Amstelland