mijn Amstelveen
vrijdag 22 mei 2026
  • Nieuws
  • Maatschappij
  • Verhalen en Beelden
  • Wijknieuws
  • Duurzaamheid en Natuur
  • Verkeer en Mobiliteit
  • Sport
  • Vrouwencirkel Amstelveen
  • Verkiezingen voorbij, en nu?
19°
Files

Boekpresentaties met 'tussenspel' in Blankevoort

15 maart 2025
16:00 - 21:59
Locatie: Boekhandel Blankevoort

Om 16.00 uur op zaterdag 15 maart, de eerste zaterdag van de Boekenweek, verwelkomt Boekhandel Blankevoort twee auteurs en twee muzikanten. Rogier van Vuure presenteert zijn debuut Allemaal leuk en aardig en Michiel Richards zijn onlangs verschenen nieuwe roman: De man die dacht dat hij dood was. De muzikale omlijsting is in handen van David van der Heijden en Louis Nellick.

In Allemaal Leuk en aardig draait het om Ramon die, afwachtend en risicomijdend, werkt als journalist voor een noodlijdende Amsterdamse krant. Met collega's ontbreekt elke klik en zijn interviewtalent blijft onopgemerkt. Ook vreten zijn moeizame familieband, oppervlakkige vriendenkring en neerbuigende vriendin aan hem. Dan volgt een buitenkansje: Ramon mag wekelijks items over self-help maken voor een populair tv-programma en wordt daarmee verlost van de sleur die zijn leven is geworden.

Rogier van Vuure (1975) heeft in zijn jeugdjaren gependeld tussen de Nederlandse Antillen en de kop van Overijssel. Als docent Nederlands in Amsterdam-West doet hij zijn best om jongeren minder te laten scrollen en binge-watchen en te enthousiasmeren om boeken te lezen.

Protagonist in De man die dacht dat hij dood was is - de titel doet het al vermoeden - een eenzame man die denkt dat hij niet langer leeft. Hij dwaalt door de stad, op zoek naar mensen die zijn hulp kunnen gebruiken, hopende dat hij door deze goede daden los kan komen van het aardse. Bedoeld en onbedoeld beïnvloedt hij de levens van passanten. Hij knoopt zelfs vertrouwensbanden aan met mensen die denken dat hij wijs is. Maar is de man dat wel?

Michiel Richards (1971), die jarenlang gewerkt heeft als scenarist, schrijft verhalen en romans waarin de hoofdpersonen niet zozeer de strijd aangaan met de boze buitenwereld, maar vooral proberen te ontdekken wat ze aan zichzelf kunnen veranderen en verbeteren. Michiel springt hierbij van het ene genre naar het andere. Omdat hij ervan houdt dat er in fictie zaken kunnen gebeuren die in het echte leven onwaarschijnlijk zijn, sluipt er nogal eens een fantastisch element in zijn verhalen. Al doende probeert hij met een andere blik naar de werkelijkheid te kijken.

David van der Heijden en singer-songwriter Louis Nellick larderen de middag met muziek. David is bekend van zijn muziek voor tal van films en tv-series, maar hij heeft onder de naam 'The Butterfly and the Whale' ook een aantal prachtige soloalbums gemaakt.

Al met al wordt het een middag met een gevarieerd programma, met voordrachten en interviews, afgewisseld met muziek. Na afloop signeren de beide auteurs hun boek en is er een borrel.

Volg Facebook https://www.facebook.com/p/Boe...

Door: Boekhandel Blankevoort

Ga terug

Volg ons

Kopij voor UITagenda

UitAgenda Amstelveen

22 mei 2026 08:00 - 17:00

Vrijdagmarkt gezelligste markt van Amstelveen!
Vrijdagmarkt

22 mei 2026 14:00

Wandelgroep voor ouderen, start bij Huis aan de Poel
De Keizer

22 mei 2026 17:30 - 19:30

Buurtborrel in wijkcentrum de Bolder
De Bolder

Volledige UitAgenda
  • Bankras Kostverloren
  • Bovenkerk
  • Buitengebied Amstelveen
  • Elsrijk
  • Groenelaan
  • Keizer Karelpark
  • Nes a/d Amstel
  • Oude dorp
  • Patrimonium
  • Randwijck
  • Stadshart
  • Uilenstede Kronenburg
  • Waardhuizen Middenhoven
  • Westwijk
  • Amstelveen breed
  • Regio breed
Speelbadjes 2026
Verkiezingen voorbij en nu?
Keizer Karelpark viert 100 jaar – vier mee!
Poeldag SportExperience

Rubrieken

  • Nieuws
  • Maatschappij
  • Verhalen en Beelden
  • Wijknieuws
  • Duurzaamheid en Natuur
  • Verkeer en Mobiliteit
  • Sport
Conchita Willems
Vrouwencirkel Amstelveen
Buurtkamers KKP
YOUTUBE MijnAMSTELVEEN

Menu

  • Advertorials
  • Over Stichting MijnAmstelveen
  • Word Sponsor van MijnAmstelveen
  • Berichten insturen
  • Contact
  • Wie en Wat is MijnAmstelveen
  • MijnAmstelveen ANBI
  • Disclaimer
Activiteiten in Amstelveen
Visit Amstelveen
Amstelllanddag 2026

Deel deze pagina

  • Share
  • Share
  • Share
  • Pin

Hoofdsponsor

Sponsors

Poppodium P60
mijn Amstelveen

© 2026 mijn Amstelveen