mijn Amstelveen
vrijdag 9 mei 2025
  • Nieuws
  • Maatschappij
  • Duurzaamheid en Natuur
  • Wijknieuws
  • Verkeer en Mobiliteit
  • Verhalen en Beelden
  • Sport
10°
Files

Heropening CRASH Luchtoorlog- en Verzetsmuseum '40-'45 en Meivliegersdag

10 mei 2025
13:00 - 23:16
Locatie: Fort bij Aalsmeer Aalsmeerderdijk 460

Zaterdag 10 mei: Heropening CRASH Luchtoorlog- en Verzetsmuseum '40-'45 en Meivliegersdag

We gaan eerst even terug in de tijd. Op 10 mei viel Duitsland Nederland binnen. In een vijf dagen durende oorlog heeft de Nederlandse krijgsmacht en in het bijzonder de LVA (Luchtvaart Afdeeling) van het Nederlandse leger, dapper weerstand geboden. Die dag in het jaar herdenkt CRASH traditiegetrouw all vliegers die in die 5 dagen voor onze vrijheid hebben gevochten. Dat doen wij met onze vrijwilligers, donateurs en bezoekers met een aantal vliegtuigen die over het fort vliegen.

Bezoekers zijn vanaf 13:00 uur welkom. Om ca 14.00 uu…

Fort bij Aalsmeer
Aalsmeerderdijk 460
1463 BM Aalsmeerderbrug Plan je route

Bezoek de website

Na een restauratie van 2,5 jaar is vrijdag 9 mei het Fort bij Aalsmeer, onderdeel van het UNESCO Werelderfgoed Hollandse Waterlinies, officieel heropend.

Mede dankzij € 364.304 subsidie van de provincie Noord-Holland is het fort en de naastgelegen genieloods gerestaureerd. Jelle Beemsterboer, gedeputeerde Cultureel erfgoed en Marja Ruigrok, wethouder Cultuur van de gemeente Haarlemmermeer, openden het fort door het ophangen van een naambord.

Wandschilderingen

Tijdens de restauratie van het fort zijn bijzondere schilderingen teruggevonden die jarenlang verborgen zaten achter witte wandtegels. Zo zijn er in verschillende ruimtes kleurrijke lambriseringsbanden ontdekt. Deze tonen een patroon van militairen in parade. Op basis van eerder onderzoek wordt aangenomen dat dit soort decoratieve schilderingen vaak is gemaakt door gelegerde militairen. Zij maakten de schilderingen mogelijk met toestemming of zelfs in opdracht van hun commandant.

Fort bij Aalsmeer stamt uit 1905 en bestaat uit 2 vrijstaande gebouwen voor hefkoepelgeschut, en een frontgebouw dat via een ondergrondse gang met het hoofdgebouw is verbonden. Het fort had de taak om de Haarlemmermeerse Ringvaart met dijk, de Aalsmeerderweg en een droogblijvende strook te verdedigen.

Fort bij Aalsmeer is te bezoeken aan de Aalsmeerderdijk 460 in Aalsmeerderbrug. Ga voor meer informatie naar de website van Hollandse Waterlinies Opent een externe link .

Ga terug

Volg ons

Kopij voor UITagenda

UitAgenda Amstelveen

9 mei 202520:00

Het Groot Niet Te Vermijden in Schouwburg
Schouwburg Amstelveen

9 mei 202520:30 - 23:00

Friday's Latin Party in VOKA Bovenkerk

9 mei 202520:00 - 22:15

Oeral Kozakkenkoor voorjaarsconcert

Volledige UitAgenda
  • Bankras Kostverloren
  • Bovenkerk
  • Buitengebied Amstelveen
  • Elsrijk
  • Groenelaan
  • Keizer Karelpark
  • Nes a/d Amstel
  • Oude dorp
  • Patrimonium
  • Randwijck
  • Stadshart
  • Uilenstede Kronenburg
  • Waardhuizen Middenhoven
  • Westwijk
  • Amstelveen breed
  • Regio breed
Gluren bij Buurtkamer KKP

Rubrieken

  • Nieuws
  • Maatschappij
  • Duurzaamheid en Natuur
  • Wijknieuws
  • Verkeer en Mobiliteit
  • Verhalen en Beelden
  • Sport

Menu

  • Berichten insturen
  • Advertorials
  • Wie en Wat is MijnAmstelveen
  • Contact
  • Word Sponsor van MijnAmstelveen
  • Over Stichting MijnAmstelveen
  • MijnAmstelveen ANBI
  • Disclaimer
Conchita Willems
Buurtkamer KKP
Activiteiten in Amstelveen
Visit Amstelveen

Deel deze pagina

  • Share
  • Share
  • Share
  • Pin

Hoofdsponsor

Sponsors

Poppodium P60
mijn Amstelveen

© 2025 mijn Amstelveen