mijn Amstelveen
zondag 13 juli 2025
  • Nieuws
  • Maatschappij
  • Verhalen en Beelden
  • Duurzaamheid en Natuur
  • Wijknieuws
  • Verkeer en Mobiliteit
  • Sport
18°
Files

Muzikale avonddienst in de Kruiskerk

15 december 2024
16:30 - 00:07
Locatie: Kruiskerk

Zondag 15 december 2024 zal een muzikale avonddienst worden gehouden in de Kruiskerk, Van der Veerelaan 30a in Amstelveen. De avonddienst begint om 16.30 uur en duurt een uur. Ieder is welkom vanaf 16.00 uur. De toegang is vrij, maar een donatie wordt op prijs gesteld om ook in de toekomst cantates te kunnen blijven organiseren.

In deze muzikale avonddiensten richten we met het thema ‘Immanuel – God met ons’ onze ogen al naar de naderende kersttijd. Koor en orkest van het Bach Ensemble Amsterdam laten uit de Weihnachtscantates IV, V en VI van Johann Sebastian Bach telkens enkele delen horen die muzikaal reflecteren op te lezen Bijbelpassages over Gods ingrijpen in menselijk leven.

Het Kerstoratorium BWV 248 is een zesstemmig oratorium voor solisten, gemengd koor en orkest van Johann Sebastian Bach. De afzonderlijke partijen werden voor het eerst uitgevoerd door het Thomanerchor in Leipzig in de zes diensten tussen Kerstdag 1734 en Driekoningen 1735 in de Nikolaikirche en de Thomaskirche. Feestelijke openings- en slotkoren, de setting van het nieuwtestamentische kerstverhaal in de recitatieven, afgewisselde kerstkoralen en aria's van de vocale solisten kenmerken het oratorium. De zes delen zijn met elkaar verbonden door de vreugde van de geboorte van Christus.

Qua muzikaal genre ligt het Weihnachtsoratorium dicht bij de Oratoriumpassies van Bach. Het is het populairste van alle heilige vocale werken van Bach en een van zijn beroemdste heilige composities. Het oratorium wordt nu vaak geheel of gedeeltelijk uitgevoerd tijdens de advent en Kerstmis. De totale speelduur bedraagt ongeveer 2½ uur.

Ook twee prachtige liederen van Michael Praetorius, Es ist ein Ros entsprungen en In dulci Jubilo,getuigen hiervan. De muzikale leiding over koor, solisten en orkest heeft Paulien Kostense. Liturg is ds. Niek Scholten en organist Henk Trommel.

Door: PGAB

Ga terug

Volg ons

Kopij voor UITagenda

UitAgenda Amstelveen

13 juli 202510:00 - 12:30

Rondje Bosbaan
Boswinkel

13 juli 202516:15

Bollywood Summer FilmFestival in Amstelveen
Visit Amstelveen

13 juli 2025

Eetclub Kastanjehof
Participe

Volledige UitAgenda
  • Bankras Kostverloren
  • Bovenkerk
  • Buitengebied Amstelveen
  • Elsrijk
  • Groenelaan
  • Keizer Karelpark
  • Nes a/d Amstel
  • Oude dorp
  • Patrimonium
  • Randwijck
  • Stadshart
  • Uilenstede Kronenburg
  • Waardhuizen Middenhoven
  • Westwijk
  • Amstelveen breed
  • Regio breed
YOUTUBE MijnAMSTELVEEN
Speelbadjes open 2025

Rubrieken

  • Nieuws
  • Maatschappij
  • Verhalen en Beelden
  • Duurzaamheid en Natuur
  • Wijknieuws
  • Verkeer en Mobiliteit
  • Sport

Menu

  • Berichten insturen
  • Advertorials
  • Wie en Wat is MijnAmstelveen
  • Contact
  • Word Sponsor van MijnAmstelveen
  • Over Stichting MijnAmstelveen
  • MijnAmstelveen ANBI
  • Disclaimer
Conchita Willems
Buurtkamer KKP
Activiteiten in Amstelveen
Visit Amstelveen

Deel deze pagina

  • Share
  • Share
  • Share
  • Pin

Hoofdsponsor

Sponsors

Poppodium P60
Maribenart
mijn Amstelveen

© 2025 mijn Amstelveen