Welzijn en Zorg

Nieuwsbrief Alzheimer Amstelland en Meerlanden: muziek in Alzheimer cafés
Rubriek: Welzijn en Zorg
Gepubliceerd:
Laatste update:
Auteur: Marga van Beek/H
Begin deze maand werden wij blij verrast. Het was het 6e jaar dat de Music Meeting Lounge een geweldig mooi bedrag aan ons doneerden. Lees het verhaal achter de Music Meeting Lounge en je begrijpt waarom zij ons steunen. Wij gaan dit geld uiteraard goed inzetten, onder andere door meer muziek te brengen tijdens de Alzheimer Cafés en we denken over een muzikale middag voor (jonge) mensen met dementie.
Misschien was je erbij? Afgelopen maand trapten we af met twee Alzheimer Cafés en een lotgenotenbijeenkomst voor (naasten van) jonge mensen met dementie. Interessante onderwerpen, enthousiaste bezoekers en muziek. Krijg een indruk met de korte impressies van deze avonden .
Wat zijn we trots en blij met onze gespreksleiders, die de cafés leiden. Je bent ze misschien wel eens tegengekomen. Jos Heeremans, Job van Amerongen, Ellen Carels, Karin Loogman, Marianna Kuntzel. In februari verwelkomen wij in AC Badhoevedorp een nieuwe gespreksleider Bill Admiraal. Bill die curussen geeft over eenzaamheid, zal deze avond een interactieve avond leiden over eenzaamheid. Een moeilijk maar voor velen herkenbaar gevoel.
Leuk om hier te vertellen is dat één van de gespreksleiders, Job van Amerongen, naast ggz-verpleegkundige in de ouderenzorg ook columnist is voor Proudies en DementieVisie. Heel treffend weet hij verhalen uit de zorg op te schrijven, zo blijkt uit zijn laatste column; het verhaal van Theo.
Alzheimer Cafés, deze maand kun je de volgende cafés bezoeken:
- Alzheimer café Uithoorn, 6 februari; Verschillende vormen van dementie
-Alzheimer café Badhoevedorp, 6 februari ; eenzaamheid
-Alzheimer café Hoofddorp, 25 februari ; (wils)onbekwaam, aan wie geef jij vertrouwen?
- Alzheimer café Amstelveen, 27 februari ; Parkinson en dementie
Je vindt het programma voor het hele jaar op onze website.
We ontmoeten je graag.
Verder interessant
1. Lunch & Learn bijeenkomst in het Colloquium van Alzheimercentrum Amsterdam op 20 februari. Interessant als je de laatste ontwikkelingen op het gebied van dementie wilt weten en ervaringen wilt uitwisselen met anderen die te maken hebben met dementie.
2.Luister de aflevering 13 van podcast Door met Dementie over van thuis naar verpleeghuis.
Je wéét dat het beter is, maar het is erg verdrietig: als iemand van wie je houdt naar een verpleeghuis moet. Regine en Luz vertellen hoe de verhuizing van hun man en vader ging. Mart van Hamersveld is casemanager dementie en heeft fijne tips. Vera Otten, wetenschapsredacteur bij Alzheimer Nederland, beantwoordt de vraag ‘Beschermt koffie je brein tegen dementie?’.
3. De invloed van suikerziekte op dementie.