mijn Amstelveen
donderdag 12 juni 2025
  • Nieuws
  • Maatschappij
  • Verhalen en Beelden
  • Duurzaamheid en Natuur
  • Wijknieuws
  • Verkeer en Mobiliteit
  • Sport
27°
Files

Onafhankelijke cliëntondersteuning door MEE

26 september 2024
13:00 - 15:00
Locatie: Buurtkamer Keizer Karelpark

In Amstelveen werken onafhankelijke cliëntondersteuners van MEE.

De spreekuren zijn:

Maandag 13:00-15:00 uur in Wijkcentrum De Bolder
Donderdag 10:00-12:00 uur in Wijkcentrum Alleman
In Vrijdag 13:00-15:00 uur in Buurtkamer Keizer Karelpark (MOC)


Graag stellen zich aan u voor.
Onafhankelijke cliëntondersteuners van MEE Amstel en Zaan helpen (kwetsbare) inwoners (gratis) op weg bij vragen op elk leefgebied. Samen met de inwoner, die de eigen regie houdt, helpen zij bij het zo snel mogelijk vinden van de passende zorg en/of ondersteuning (met of zonder professionele hulpverlening). Ze kijken ook hoe de zorg of ondersteuning geregeld kan worden. Daarnaast helpen zij met contacten met de gemeente. De cliëntondersteuner biedt zelf geen begeleiding.

De cliëntondersteuner doet in eerste instantie een brede vraagverduidelijking met de inwoner en bespreekt alle levensgebieden, denk aan: functioneren van de persoon, het deelnemen aan de maatschappij, wonen, samenleven (o.a. ook vervoer en burencontact). Zij kijken ook wie er in het netwerk van de inwoner zitten (zowel professioneel als in zijn natuurlijke netwerk) en met welke functie. Dit levert veel informatie op om samen te bespreken waar vragen liggen en hoe de inwoner verder kan. Wat kan er opgelost worden in het eigen netwerk of met een vrijwilliger en welke doelen vragen om professionele begeleiding voor een wat langere tijd. Alles met de insteek om de inwoner meer in zijn eigen kracht te zetten zodat hij/zij op termijn zelfstandiger eigen stappen kan zetten.

Dit is maatwerk waarbij de cliëntondersteuner naast de inwoner staat. Wilt u in gesprek met een cliëntondersteuner, meldt u dan aan bij de bureaudienst van MEE via telefoonnummer 020-5127272.

Astrid, Claire, Josette, Joukje, Kim en Saskia helpen u graag!

Sleutelpersonen: een grote meerwaarde
MEE Amstel en Zaan heeft in Amstelveen een prachtig project: Sleutelpersonen. Dit zijn ervaringsdeskundigen op het gebied van nieuwkomers. Sleutelpersonen waren ooit zelf nieuwkomers en hebben inmiddels hun weg hier gevonden.

Zij hebben een brugfunctie op het gebied van taal en cultuur voor hen die meer moeite hebben met het inburgeren.

Het is fijn en zeer de moeite waard als iemand vanuit eigen ervaring en begrip voor de situatie, iemand anders kan helpen of meedenken.

Er zijn sleutelpersonen met verschillende culturele achtergronden: denk aan Syrisch, Irakees en Eritrees. Zij spreken oa. Koerdisch, Engels, Arabisch, Turks en Tigrinya.


Bij de sleutelpersonen kunnen nieuwkomers goed terecht voor vragen/advies rondom het stap voor stap oppakken van het leven in Nederland. Zij denken breed mee op het gebied van integreren in de samenleving en stimuleren nieuwkomers om in actie te komen om hun doel te bereiken. Helpend hierbij is dat ze over een groot informeel netwerk beschikken.

Ook gaan sleutelpersonen geregeld, ter ondersteuning, mee met de professionele hulpverlening (dit is geen vervanging van professionele hulpverlening). Als er sprake is van een taalbarrière kunnen zij het gesprek goed verduidelijken. Zo komt er zicht op welke vragen er zijn en waarbij er ondersteuning nodig is. Sleutelpersonen zijn zich bewust van cultuurverschillen. Zij bouwen aan vertrouwen en kunnen zo passende ideeën aanreiken. Zo kan er optimaal cultuursensitief gewerkt worden.

Naast dat de sleutelpersonen wel eens meegaan naar gesprekken, zijn er ook drie spreekuren in verschillende wijkcentra. Hier zijn nieuwkomers en professionals welkom voor vragen en advies. Er worden uiteenlopende vragen gesteld. Zo zijn er vragen geweest over: woningruil, financiële vragen, kinderopvang, kindervakanties etc.

Sleutelpersonen lezen samen met de nieuwkomer ook brieven door en komen snel tot de kern van een brief. Indien nodig nemen zij voor de nieuwkomer ook contact op met de betrokken instantie. Hierdoor komt er snel hulp op gang. Tevens hebben de sleutelpersonen een goede kennis over de wet- en regelgeving in Nederland.

De spreekuren zijn:
Maandag 13:00-15:00 Wijkcentrum, De Bolder
Donderdag 10:00-12:00 Wijkcentrum Alleman
Vrijdag 13:00-15:00 Buurtkamer Keizer Karelpark (MOC)

Wil je meer weten over de sleutelpersonen en wat de ondersteuningsmogelijkheden zijn voor zowel inwoner als professional, neem dan contact op met sleutelpersoon Salahaddin: 06-3424184

Meer informatie over de brede MEE dienstverlening is te vinden op de website www.mee-az.nl.
Van harte welkom!

Door: MEE

Ga terug

Volg ons

Kopij voor UITagenda

UitAgenda Amstelveen

12 juni 202518:00 - 22:00

Dungeons and Dragons (D&D) in De Blokhut van Elsrijk
Stadsdorp Elsrijk

12 juni 202516:30

Driegangenmenu in Dignahof
Participe

12 juni 202514:00 - 15:30

Activiteiten voor wijkbewoners bij ’t Huis aan de Poel
Huis aan de Poel

Volledige UitAgenda
  • Bankras Kostverloren
  • Bovenkerk
  • Buitengebied Amstelveen
  • Elsrijk
  • Groenelaan
  • Keizer Karelpark
  • Nes a/d Amstel
  • Oude dorp
  • Patrimonium
  • Randwijck
  • Stadshart
  • Uilenstede Kronenburg
  • Waardhuizen Middenhoven
  • Westwijk
  • Amstelveen breed
  • Regio breed
Maribenart in Beeld
Zomerfeest in Bovenkerk
Enjoy Kinderparade

Rubrieken

  • Nieuws
  • Maatschappij
  • Verhalen en Beelden
  • Duurzaamheid en Natuur
  • Wijknieuws
  • Verkeer en Mobiliteit
  • Sport

Menu

  • Berichten insturen
  • Advertorials
  • Wie en Wat is MijnAmstelveen
  • Contact
  • Word Sponsor van MijnAmstelveen
  • Over Stichting MijnAmstelveen
  • MijnAmstelveen ANBI
  • Disclaimer
Conchita Willems
Buurtkamer KKP
Activiteiten in Amstelveen
Visit Amstelveen
Japan Festival 29 juni
Bacchus Wijnfestival juni 2025

Deel deze pagina

  • Share
  • Share
  • Share
  • Pin

Hoofdsponsor

Sponsors

Poppodium P60
Maribenart
mijn Amstelveen

© 2025 mijn Amstelveen