Rialto VU Griffioen heropent met premières
-
Locatie: NU-gebouw, De Boelelaan 1111
Rialto VU Griffioen viert op donderdag 1 oktober de feestelijke heropening van de vier filmzalen in het NU-gebouw op de campus van de Vrije Universiteit Amsterdam. Sinds 2 juli is de exploitatie van de bioscoop in handen van VU Griffioen.

Tijdens de opening staat meteen centraal waar de vernieuwde bioscoop voor wil staan: film verbinden met wetenschap, onderwijs en de universitaire gemeenschap. Bezoekers en pers zijn op 1 oktober welkom voor een middag en avond met premières en voorpremières, cultklassiekers, inleidingen en nagesprekken met VU-wetenschappers, muziek en een filmquiz.
Van Downtown tot The Matrix De opening begint om 16.00 uur met een feestelijke toost in Bar Boele. Vanaf 16.30 uur draaien in de vier zalen onder meer de premières van Digger en Downtown, de voorpremières van Minotaur en Sense & Sensibility en films als The Odyssey, The Matrix, All We Imagine as Light, Princess Mononoke en De Manager. Iedere film wordt voorzien van een inleiding of nagesprek.
Zo verzorgt Emilie van Opstall (docent Ancient Greek, VU) een inleiding bij The Odyssey, leidt Klaas de Zwaan (docent Mediastudies, VU) de première van Digger in en spreekt hoogleraar Mediastudies Judith Keilbach over de nieuwste versie van Sense & Sensibility. Na Downtown is er een gesprek met Frank van Leth, hoogleraar Gezondheidswetenschappen aan de VU, en na De Manager met Renée-Andrée Koornstra, hoofd HR van de VU en regisseur Maartje Bakers.
Ook studenten krijgen een actieve rol in de programmering. De Student Film Club koos The Matrix als cultklassieker voor de openingsdag. The Matrix, The Odyssey en Princess Mononoke zijn op 1 oktober gratis toegankelijk voor studenten.
Alle films zijn Engelstalig of Engels ondertiteld (ook Downtown van Michiel van Erp!), met uitzondering vanDe Manager. Bezoekers ontvangen bij hun filmbezoek een gratis drankje en popcorn. "Nu de bioscoop onderdeel is van VU Griffioen ontstaan er allerlei nieuwe mogelijkheden om film te verbinden aan onderwijs, wetenschap en het leven op de campus.
Wetenschappers kunnen vanuit hun vakgebied een heel ander licht op een film werpen en studenten willen we niet alleen als publiek, maar ook als makers en programmeurs bij de bioscoop betrekken. De opening op 1 oktober laat eigenlijk in één avond zien wat we met Rialto VU Griffioen willen zijn: een filmhuis waar film, wetenschap en campus elkaar ontmoeten." - Margreet Cornelius (Directeur VU Griffioen)
Over Rialto VU Griffioen
Sinds 2 juli 2026 neemt VU Griffioen de exploitatie van de vier arthouse-zalen in het NU-gebouw over van Rialto. Onder de naam Rialto VU Griffioen blijft de artistieke programmering in handen van Rialto, terwijl VU Griffioen verantwoordelijk is voor de dagelijkse gang van zaken, marketing, ticketing en de speciale programmering.
Praktische informatie
Datum: donderdag 1 oktober 2026
Tijd: vanaf 16:00 uur (borrel), vertoningen 16:30 - 21:00 uur
Locatie: NU-gebouw, De Boelelaan 1111, 1081 HV Amsterdam
