mijn Amstelveen
dinsdag 15 juli 2025
  • Nieuws
  • Maatschappij
  • Verhalen en Beelden
  • Duurzaamheid en Natuur
  • Wijknieuws
  • Verkeer en Mobiliteit
  • Sport
21°
Files

ChristenUnie-Amstelveen organiseert vervolg gespreksavond over schuldhulpverlening

3 december 2024
20:00 - 18:21
Locatie: De Meent

De ChristenUnie-Amstelveen organiseert op dinsdag 3 december 2024 in het ontmoetingscentrum De Meent, Orion 3 een tweede gespreksavond over schuldhulpverlening. De avond is een vervolg op de eerste gespreksavond van dinsdag 2 april 2024.

Ook deze avond zal er aan de hand van stellingen door een panel worden gediscussieerd over de schuldhulpverlening in Amstelveen. Het panel zal dit keer bestaan uit vertegenwoordigers van organisaties die personen met schulden ondersteunen, een ervaringsdeskundige en een medewerker van de afd. Balans van de gemeente Amstelveen. De discussie zal worden geleid door mevr. Samany Bruynder sociaal raadsvrouw, bestuurslid van de afd. ChristenUnie-Amstelveen e.o.

Het hebben van schulden kan een grote impact hebben op het leven van mensen. Schulden kunnen mensen “boven het hoofd groeien”, zodanig dat hun hele bestaan door schulden beheerst wordt. Schulden hebben in die situatie niet alleen een grote financiële impact, maar ze gaan het hele sociale leven van mensen beheersen. In die situatie is een goede schuldhulpverlening belangrijk.

De ChristenUnie wil met deze tweede avond een vervolg geven aan het gesprek op de eerste avond over schuldhulpverlening. Het is belangrijk om met elkaar in gesprek te blijven over de schuldhulpverlening in Amstelveen. Ook deze avond wordt aan de hand van stellingen met elkaar gediscussieerd over de kwaliteit van de schuldhulpverlening in Amstelveen. Ook heeft de avond de doelstelling om samenwerkingen tussen de gemeente en de schuldhulpverleningsorganisaties aan te boren.

De volgende stellingen zullen op deze avond aan de orde komen:

1. Lokale organisaties en ervaringsdeskundigen kunnen bijdragen aan de doelstellingen van de gemeente te behalen voor de schuldhulpverlening in de stad.

2. De taboe van schulden in Amstelveen neem je weg door aandacht hiervoor te vragen.

3. Nazorg voor mensen die uit een schulden traject komen, moet voor rekening komen van de lokale organisaties van de stad.

4. Preventieve schuldhulpverlening rijkt verder dan “vroegeropaf”

Het is de bedoeling dat er aan het eind van de avond concrete aanbevelingen kunnen worden gegeven voor het beleid van de gemeente Amstelveen t.a.v. Schuldhulpverlening. De ChristenUnie hecht waarde aan een goed en zorgvuldig beleid rond de schuldhulpverlening. Schulden, waarvan men niet meer in staat is om ze af te lossen, hangen mensen als “molenstenen om de nek”. Dat moeten we met elkaar voorkomen. De ChristenUnie wil met deze nieuwe gespreksavond daarin een verdere bijdrage leveren. Wij hopen ook op deze avond op een goed en informatief gesprek met elkaar!

Door: ChristenUnie-Amstelveen

Ga terug

Volg ons

Kopij voor UITagenda

UitAgenda Amstelveen

15 juli 202513:30 - 15:00

Taalcafé in Bibliotheek Stadshart
Bieb

15 juli 202513:45

Linedance in MOC
Participe

15 juli 202513:00 - 14:30

Huurdersspreekuur !WOON in Alleman
gemeente

Volledige UitAgenda
  • Bankras Kostverloren
  • Bovenkerk
  • Buitengebied Amstelveen
  • Elsrijk
  • Groenelaan
  • Keizer Karelpark
  • Nes a/d Amstel
  • Oude dorp
  • Patrimonium
  • Randwijck
  • Stadshart
  • Uilenstede Kronenburg
  • Waardhuizen Middenhoven
  • Westwijk
  • Amstelveen breed
  • Regio breed
YOUTUBE MijnAMSTELVEEN
Speelbadjes open 2025

Rubrieken

  • Nieuws
  • Maatschappij
  • Verhalen en Beelden
  • Duurzaamheid en Natuur
  • Wijknieuws
  • Verkeer en Mobiliteit
  • Sport

Menu

  • Berichten insturen
  • Advertorials
  • Wie en Wat is MijnAmstelveen
  • Contact
  • Word Sponsor van MijnAmstelveen
  • Over Stichting MijnAmstelveen
  • MijnAmstelveen ANBI
  • Disclaimer
Conchita Willems
Buurtkamer KKP
Activiteiten in Amstelveen
Visit Amstelveen

Deel deze pagina

  • Share
  • Share
  • Share
  • Pin

Hoofdsponsor

Sponsors

Poppodium P60
Maribenart
mijn Amstelveen

© 2025 mijn Amstelveen