mijn Amstelveen
donderdag 12 juni 2025
  • Nieuws
  • Maatschappij
  • Verhalen en Beelden
  • Duurzaamheid en Natuur
  • Wijknieuws
  • Verkeer en Mobiliteit
  • Sport
26°
Files

Curated tour by Alex Baradel in Cobramuseum

4 juli 2024
14:00 - 17:00
Locatie: Museum Cobra

Curated tour by Alex Baradel through the exhibition Pierre Verger – The One That I Am Not

Date: Donderdag 4 juli

Time: 14.00-17.00 hours

Price: Euro 10,- (including museum ticket)

Sign up: via the website

Op 4 juli geeft Alex Baradel samen met fotograaf Tacun Lecy een curated tour.

Programma:

14.00 – 14.15 Inloop

14.15 – 15.15 rondleiding

15.15 – 16.30 Panelgesprek met gasten

16.30 – 17.00 borrel in het café en gelegenheid om na te praten

Over Alex Baradel

Alex Baradel (Frankrijk, 1973) heeft een postdoctorale graad in kunst- en filmgeschiedenis van de Université Paris VIII Vincennes-Saint-Denis.

Sinds 2001 is hij verantwoordelijk voor de fotocollectie van de Pierre Verger Foundation. Bij de Stichting hield hij toezicht op het grote project dat gericht was op het organiseren van de iconografische collectie van de instelling, waaronder het toezicht op de digitalisering met hoge resolutie van de hele collectie, het schoonmaken, verpakken en organiseren in een fotografische database, het belangrijkste toegangsmiddel tot foto’s uit de collectie van de instelling.

Hij is curator van verschillende tentoonstellingen over Pierre Verger, met name Pierre Verger, de um mundo ao outro (Palacete das Artes, Salvador, 2011), As Aventuras de Pierre Verger (MAM Salvador en Museu Afro-Brasil São Paulo, 2015), Orixás (Museu da Fotografia de Fortaleza, 2018), en Pierre Fatumbi Verger – The One That I am Not (Museum Cobra, Amstelveen 2024). Hij is ook co-curator en co-auteur van tentoonstellingen en catalogi waaronder O Brasil de Pierre Verger (MAM São Paulo, MAM Rio de janeiro, MAM Salvador – 2005, 2006), Memórias de Pierre Verger (2011), Todos Iguais Todos Diferentes (MIS São Paulo, MAR Rio – 2019, 2023) e Pierre Verger, Percursos e Memórias (Instituto Tomie Ohtake, São Paulo, 2022).

Hij creëerde audiovisuals voor tentoonstellingen als Olhares Nômades (2008), Memórias de Pierre Verger (2015) en Interiores (2016).

In 2016 bedacht en cureerde hij de Espaço Pierre Verger da Fotografia Baiana, een permanente ruimte voor Bahiaanse fotografie, in Forte de Santa Maria in Salvador. In 2021 coördineerde hij het digitaliseringsproject van de fotocollectie van het Castro Alves Theater.

Over Tacun Lecy

Tacun Lecy (Salvador, Brazilië, 1977) is een bekroond fotograaf en onderzoeker. Sinds 2009 ontwikkelt hij een doorlopend fotografisch onderzoeks- en documentatieproject over Afro-Braziliaanse culturen, waarbij hij zich concentreert op de Candomblés Jeje-Nagô van de Recôncavo Baiano regio en in de overgebleven quilombola gemeenschappen.

Sinds het begin van zijn carrière als fotograaf houdt Tacun Lecy zich bezig met dialoog, het vastleggen, schrijven en bijdragen aan de bescherming van de voorouderlijke herinneringen, kennis en praktijken van de Afro-Braziliaanse bevolking. Hij stelt nieuwe verhalen voor over de cultuur en tradities van de zwarte bevolking van Bahia, vanuit een “blik van binnenuit” van een individu dat ondergedompeld is in en deel uitmaakt van deze gemeenschap.

Naast fotograaf en onderzoeker is Tacun Lecy cultureel producent, zanger van de groep Os Soldados de Ògún en Babalaxé van Terreiro Raiz de Ayrá.

Museum Cobra

Ga terug

Volg ons

Kopij voor UITagenda

UitAgenda Amstelveen

12 juni 202518:00 - 22:00

Dungeons and Dragons (D&D) in De Blokhut van Elsrijk
Stadsdorp Elsrijk

12 juni 202516:30

Driegangenmenu in Dignahof
Participe

12 juni 202514:00 - 15:30

Activiteiten voor wijkbewoners bij ’t Huis aan de Poel
Huis aan de Poel

Volledige UitAgenda
  • Bankras Kostverloren
  • Bovenkerk
  • Buitengebied Amstelveen
  • Elsrijk
  • Groenelaan
  • Keizer Karelpark
  • Nes a/d Amstel
  • Oude dorp
  • Patrimonium
  • Randwijck
  • Stadshart
  • Uilenstede Kronenburg
  • Waardhuizen Middenhoven
  • Westwijk
  • Amstelveen breed
  • Regio breed
Maribenart in Beeld
Zomerfeest in Bovenkerk
Enjoy Kinderparade

Rubrieken

  • Nieuws
  • Maatschappij
  • Verhalen en Beelden
  • Duurzaamheid en Natuur
  • Wijknieuws
  • Verkeer en Mobiliteit
  • Sport

Menu

  • Berichten insturen
  • Advertorials
  • Wie en Wat is MijnAmstelveen
  • Contact
  • Word Sponsor van MijnAmstelveen
  • Over Stichting MijnAmstelveen
  • MijnAmstelveen ANBI
  • Disclaimer
Conchita Willems
Buurtkamer KKP
Activiteiten in Amstelveen
Visit Amstelveen
Japan Festival 29 juni
Bacchus Wijnfestival juni 2025

Deel deze pagina

  • Share
  • Share
  • Share
  • Pin

Hoofdsponsor

Sponsors

Poppodium P60
Maribenart
mijn Amstelveen

© 2025 mijn Amstelveen