mijn Amstelveen
woensdag 5 november 2025
  • Nieuws
  • Maatschappij
  • Verhalen en Beelden
  • Duurzaamheid en Natuur
  • Wijknieuws
  • Verkeer en Mobiliteit
  • Sport
  • Vrouwencirkel Amstelveen
  • Rondje Kunst Keizer Karelpark
14°
Files

Historische bunker bij Wolfert van Borsselenweg open voor publiek

3 juni 2023
11:00 - 15:00
Locatie: Wolfert van Borsselenweg (tegenover de Pauluskerk)

Op de Nationale Bunkerdag, op zaterdag 3 juni, opent de bunker aan de Wolfert van Borsselenweg (tegenover de Pauluskerk) tussen 11:00 en 15:00 uur zijn deuren voor publiek. De bunker is in de afgelopen jaren volledig gerestaureerd en ingericht voor educatief gebruik. Meerdere klassen hebben de bunker inmiddels bezocht en waren enthousiast.

Cultuureducatie Amstelland heeft in opdracht van de gemeente een leerlijn ontwikkeld voor leerlingen van de groepen 7 en 8 van Amstelveense basisscholen over de Tweede Wereldoorlog. Binnen dit programma wordt ook een bezoek aan de bunker gebracht.

De bunker is ingericht voor dit educatieve doel en kan op 3 juni door iedereen bezichtigd worden. “De eerste openstelling van de bunker in maart 2022 werd goed bezocht”, zegt wethouder Herbert Raat (erfgoed). “Toen was een kleine expositie te zien van AmstelvenerRené Kok met objecten en foto’s uit zijn verzameling over de Tweede Wereldoorlog in Amstelveen. Dat is nu weer het geval. Ik wil dan ook iedereen uitnodigen om een kijkje te komen nemen bij dit bijzondere erfgoed.”

Expositie

René Kok is een verzamelaar van materiaal uit de Tweede Oorlog in Amstelveen en omstreken, en beheerder van de populaire Facebook-site ‘Amstelveen tijdens de bezetting’. Naast zijn kleine expositie zijn er verschillende informatieve panelen te zien met tekst en foto’s over specifieke gebeurtenissen tijdens de oorlog in Amstelveen, zoals het bombardement aan de Charlotte van Montpensierlaan en de sloop van andere Amstelveense bunkers na de oorlog.

Ook de Vereniging Historisch Amstelveen heeft geholpen bij de inrichting van de bunker en heeft onder andere vitrines beschikbaar gesteld. Tijdens de openstelling zijn beide partijen aanwezig om een toelichting te geven op de historie van de bunker en de expositie.

Door: Gemeente

Ga terug

Volg ons

Kopij voor UITagenda

UitAgenda Amstelveen

5 november 202510:00 - 12:00

Kleurrijk Leven Café in Bovenkerk
Nota Bene Bovenkerk

5 november 202515:30 - 17:00

Huurdersspreekuur !WOON in De Bolder
Gemeente

5 november 202513:00 - 16:00

Vrije inloop in Atelier CoBrA museum
Cobramuseum

Volledige UitAgenda
  • Bankras Kostverloren
  • Bovenkerk
  • Buitengebied Amstelveen
  • Elsrijk
  • Groenelaan
  • Keizer Karelpark
  • Nes a/d Amstel
  • Oude dorp
  • Patrimonium
  • Randwijck
  • Stadshart
  • Uilenstede Kronenburg
  • Waardhuizen Middenhoven
  • Westwijk
  • Amstelveen breed
  • Regio breed
Sinterklaasintocht 2025
In ANNA Amstelveen

Rubrieken

  • Nieuws
  • Maatschappij
  • Verhalen en Beelden
  • Duurzaamheid en Natuur
  • Wijknieuws
  • Verkeer en Mobiliteit
  • Sport
Rondje Kunst Keizer Karelpark
Conchita Willems
Vrouwencirkel Amstelveen
Buurtkamers KKP
YOUTUBE MijnAMSTELVEEN

Menu

  • Berichten insturen
  • Word Sponsor van MijnAmstelveen
  • Advertorials
  • Wie en Wat is MijnAmstelveen
  • Contact
  • Over Stichting MijnAmstelveen
  • MijnAmstelveen ANBI
  • Disclaimer
Activiteiten in Amstelveen
Visit Amstelveen

Deel deze pagina

  • Share
  • Share
  • Share
  • Pin

Hoofdsponsor

Sponsors

Poppodium P60
mijn Amstelveen

© 2025 mijn Amstelveen