mijn Amstelveen
donderdag 16 april 2026
  • Nieuws
  • Maatschappij
  • Verhalen en Beelden
  • Wijknieuws
  • Duurzaamheid en Natuur
  • Verkeer en Mobiliteit
  • Sport
  • Vrouwencirkel Amstelveen
  • Verkiezingen voorbij, en nu?
9°
Files

Lezing "Mijn Cobra-avontuur" door Willemijn Stokvis in het Cobra Museum

16 september 2023
15:00 - 17:00
Locatie: Cobra Museum voor Moderne Kunst Amstelveen

Het Cobra Museum heeft het genoegen u uit te nodigen voor een inspirerende lezing "Mijn Cobra-avontuur" door kunsthistorica Willemijn Stokvis. Deze bijzondere gebeurtenis vindt plaats op zaterdag 16 september van 15.00 tot 17.00 uur in het museum.

Vijftig jaar geleden promoveerde Willemijn Stokvis op haar proefschrift over de internationale Cobra-beweging. Dit poefschrift beleefde zeven, deels herziene drukken, vier vanaf 1974 bij De Bezige Bij (Amsterdam), voorts verscheen het in 2001 in het Deens, Frans (Gallimard), en in 2017 in het Engels (NAI 010, Rotterdam). Met haar vele publicaties en bijdragen aan tentoonstellingen heeft ze ons begrip van Cobra en de kunstenaars ervan verrijkt. Als eerbetoon aan het 75-jarig jubileum van Cobra en haar onvermoeibare inzet, nodigt het Cobra Museum haar uit om in een lezing haar persoonlijke verhalen en ervaringen te delen.

Stokvis neemt het publiek mee op haar Cobra-reis en onthult hoogtepunten zoals ontmoetingen met kunstenaars, reizen door Europa en het ontstaan van haar publicaties. Ze belicht tevens enkele minder bekende vrouwelijke kunstenaars binnen de beweging. Naast de lezing wordt in het museum een kleine presentatie georganiseerd van een deel van haar publicaties en enkele documenten (o,a, brieven) en kunstwerken.

Het programma omvat een welkomstwoord en introductie door Stefan van Raay, directeur van het Cobra Museum, gevolgd door de lezing van Willemijn Stokvis. Er is gelegenheid tot vragen en na afloop is er ruimte om na te praten onder het genot van een borrel.

Toegang tot deze lezing is gratis, maar aanmelding is vereist. Stuur een e-mail naar evenementen@cobra-museum.nl met als onderwerp "Lezing" om uw plaats te reserveren. Meer informatie is te vinden op www.cobra-museum.nl

Zie ook Facebook https://www.facebook.com/event...

info@cobra-museum.nl

Ga terug

Volg ons

Kopij voor UITagenda

UitAgenda Amstelveen

16 april 2026 18:00 - 22:00

Dungeons and Dragons (D&D) in De Blokhut van Elsrijk
Stadsdorp Elsrijk

16 april 2026 16:30

Driegangenmenu in Dignahof
Participe

16 april 2026 10:30 - 11:30

Buenting beweegprogramma voor 80-plussers: GYM-INN 80+
Platform KKP

Volledige UitAgenda
  • Bankras Kostverloren
  • Bovenkerk
  • Buitengebied Amstelveen
  • Elsrijk
  • Groenelaan
  • Keizer Karelpark
  • Nes a/d Amstel
  • Oude dorp
  • Patrimonium
  • Randwijck
  • Stadshart
  • Uilenstede Kronenburg
  • Waardhuizen Middenhoven
  • Westwijk
  • Amstelveen breed
  • Regio breed
Verkiezingen voorbij en nu?
Keizer Karelpark viert 100 jaar – vier mee!
Amstelveen Oranje 2026

Rubrieken

  • Nieuws
  • Maatschappij
  • Verhalen en Beelden
  • Wijknieuws
  • Duurzaamheid en Natuur
  • Verkeer en Mobiliteit
  • Sport
Conchita Willems
Vrouwencirkel Amstelveen
Buurtkamers KKP
YOUTUBE MijnAMSTELVEEN

Menu

  • Advertorials
  • Word Sponsor van MijnAmstelveen
  • Berichten insturen
  • Over Stichting MijnAmstelveen
  • Contact
  • Wie en Wat is MijnAmstelveen
  • MijnAmstelveen ANBI
  • Disclaimer
Activiteiten in Amstelveen
Visit Amstelveen
&Holland Magazine

Deel deze pagina

  • Share
  • Share
  • Share
  • Pin

Hoofdsponsor

Sponsors

Poppodium P60
mijn Amstelveen

© 2026 mijn Amstelveen